Fendrich před Final Four: Myslím si, že ještě dvakrát vyhrát můžeme, já pro to udělám všechno!

21.06.2015 | Petr Dětský

Na postupu juniorů do Final Four v Praze má velký podíl brankář René Fendrich, který sice neměl ve čtvrtfinále mnoho práce, ale v průběhu základní části zvládl několik těžkých utkání proti vynikajícím týmům z Valašska, které byly do této sezóny dominantní ve skupině Východ. René v této sezóně plnil zároveň roli brankářské dvojky v mužské kategorii, kde si zachytal z pozice jedničky i utkání čtvrtfinále s Berounem. Před vyvrcholením sezóny juniorů jsme ho potrápili v rozhovoru.

Základní část jste vyhráli díky vzájemným zápasům, je s výsledky spokojenost?
Ano, je tam spokojenost z dilčího úspěchu, i když ostatní zkušenější týmy měli stejně bodů, tak jsme měli lepší vzájemné zápasy. Myslím si, že nikdo nečekal vítězství v základní časti, protože jsme nováčkem soutěže. Nejvíce bodů nám vzal Přerov, se kterým jsme jednou vyhráli po nájezdech a druhý zápas jsme prohráli. Osobně jsem spokojený se základní části asi i jako zbytek týmu. Navíc je super, že se dostali do hry úplně všichni kluci z kádru a navíc s takovým výsledkem, kterým je 1. místo.

Je to Tvá první sezóna v inline hokeji, jaké máš pocity z tohoto sportu?
Je to má první sezóna v in-line hokeji a jsem rád, že můžu oblekát Nového Jičína, klub jsem vzal rychle za svůj, je tady výborná atmosféra v obou kategoriích. Zároveň si díky in-line hokeji udržuji kondici po skončení hokejové sezóny. Pohyb v brance je rozdílný oproti ledu, protože se nejde sklouznout, ale určitá pohotovost mi určitě pomůže i na ledě.

Během sezóny si nakoukl i do extraligy mužů a dokonce odchytal polovinu čtvrtfinále, jak toto hodnotíš? Je velký rozdíl mezi muži a juniory?
Je skvělé, když jdete do sezóny s tím, že budete chytat juniorskou extraligu a dostanete se do pozice, kdy s Vámi počítají v určité roli i do mužů, kde se nově také hraje extraliga. Naskočíl jsem do play-off proti Berounu, který přijel ve skvěle sestavě, věděli jsme, že to nebude nic snadného. V kádru mají snad 5 kluků, kteří jsou nyní v Argentině na MS. Bohužel jsme prohráli 2:0 na zápasy, ale první zápas určité měřítko snesl, ve druhém jsme to nezvládli. Každý start v mužích je plus a zkušenost, kterou musím letos v juniorce prodat a přenést si do další sezóny, kdy půjdu mezi muže trvale. V juniorce je to o trosku pomalejší než v mužích, hlavně střely jsou úplně něco jiného, v mužích je to razantnější a tvrdší. Je to velký skok.

Jak si viděl čtvrtfinále s Přerovem? Výsledky vypadají jednoznačně.
Byli jsme pro mě osobně i přes ztráty v základní části jasní favoriti v sérii, ale nesměli jsme nic podcenit. V šatně jsme si s klukama řekli, že na ně vletíme a budeme hrát tak jako celou sezónu. Zvládli jsme to a teď se musíme připravit na Final Four, které bude jednoznačně nejtěžší a bude vrcholem letošní sezóny.

Jak se těšíš a co očekáváš od Final Four?
Těším se hrozně moc. Samozřejmě vím, že to bude úplně něco jiného než v základní časti. Do každého zápasu musíme vstoupit s koncetrací a pokorou, protože nebude prostor na opravu. Chceme v Praze udělat úspěch, protože pro polovinu z nás se bude jednat o poslední zápasy v juniorské kategorii. Bude to hrozně těžké, je to střetnutí 4 nejlepších týmů u nás. Přesto je třeba si uvědomit, že všichni kromě nás to hrají roky a musíme být velmi pozorní a disciplinovaní, abychom jim mohli konkurovat a mít šanci na dobré umístění.

Jaká je nálada v týmu? Jaký má tým program před vrchole sezóny?
V týmu je nálada skvělá a panuje dobrá atmosféra, včera jsme dali s polovinou týmu grilovačku a dobře pokecali, hodně jsme se bavili o příštím týdnu. Do sezóny jsme šli s tím, že se budeme chtít zkusit vyhrát základní část, to se nám podařilo a druhý úkol bylo dostat se na Final Four do Prahy. Obojí se nám povedlo a splnili jsme cíl, který nám byl od vedení dán, aby byla sezóna úspěšná. My chceme více! Celou sezónu makáme tak, aby jsme to dokázali každý následující zápas vyhrát. Myslím si, že ještě dvakrát vyhrát můžeme, já pro to udělám všechno!

 
Aktuální články
Zápasy
Muži | Sobota 02.06.2018, 12:00
ZS Olomouc
IHC Eagles Olomouc - IHC Nový Jičín
12:5 (1:0, 2:1, 4:1, 5:3)
 
Muži | Sobota 02.06.2018, 17:00
Fortuna Aréna
ILHK Hradec Králové - IHC Nový Jičín
8:4 (2:0, 1:1, 3:1, 2:2)
 
Muži | Sobota 16.06.2018, 08:00
ZS Nový Jičín
IHC Nový Jičín - IHC Tajfun Valašské Meziříčí
11:2 ()
 
Muži | Sobota 16.06.2018, 11:00
ZS Nový Jičín
IHC Nový Jičín - IHC Kings Valašské Meziříčí
5:4 ()
 
Junioři | Sobota 27.05.2017, 16:00
ZS Černošice
SK Černošice - IHC Nový Jičín
8:6 ()
 
Junioři | Neděle 28.05.2017, 14:00
MEO Aréna, Přerov
IHC Nightbirds Přerov - IHC Nový Jičín
15:4 ()
 
Junioři | Neděle 04.06.2017, 10:00
ZS Nový Jičín
IHC Nový Jičín - IHC Devils Zlín
2:3 ()
 
Junioři | Neděle 04.06.2017, 12:00
ZS Nový Jičín
IHC Nový Jičín - IHC Uherský Brod
7:5 ()
 
 


MĚSTO NOVÝ JIČÍN

největším partner klubu
RSS