Junioři si poprvé v nové sezóně zatrénovali na domácí in-line ploše

13.04.2016 | Pavel Kašuba

Poprvé od července loňského roku se včera v podvečer na Zimním stadionu v Novém Jičíně projel puk pro in-line hokej po hrací ploše. V pět hodin odpoledne byl totiž na programu první trénink juniorského výběru IHC Nový Jičín v rámci předsezónní přípravy na nový ročník s označením 2016.

Toho se zúčastnilo celkem 14 borců, mezi nimiž nechyběli ani nedávní mistři České republiky v extralize juniorů ledního hokeje z výběru třineckých Ocelářů včetně novojičínských rodáků Jana Bartka, bratrů Kovařčíků (Michal sledoval trénink pouze jako divák - pozn. red.) či reprezentanta Jana Zahradníčka.

Tréninková jednotka začala individuálním rozbruslením a rozcvičením, než přišly řadu technicky zaměřené cviky. Pánové trenéři Kamil Gebauer a Filip Ohera naordinovali svým svěřencům devadesátiminutový drill zaměřený hlavně na bruslení a brzdění, na jehož konci byl tréninkový zápas a cvičné nájezdy na brankáře.

Tréninku juniorů se zúčastnili také tři extraligoví hráči z áčka, aby pomohli novým debutantům. Jmenovitě se jednalo o Jana Zahradníčka, Víta Christova a Jakuba Hrušku. Pro některé se jednalo o první kontakt s in-line plochou od konce loňské sezóny. Hrstka mladých nadějí si alespoň zahrála o uplynulém víkendu na turnaji v Boskovicích.

Jedním z nich byl i Daniel Plitko, který se po konci trénování zastavil na krátký rozhovor. "Myslím, že zase máme dobrou partu jako vloni. Kolektiv je tady super a po prvním tréninku to jde i novým klukům - stojí na tom, jako na ledě," řekl na úvod své pocity po prvním tréninku.

Dalším tématem rozhovoru byl výše zmíněný turnaj v Boskovicích, na němž sedmnáctiletý útočník nechyběl. "Byl pro mě dobrý, jelikož jsem ještě junior a jel jsem tam s áčkem. Podle mého byla úroveň dobrá. Na to, že všichni stáli poprvé na kolečkách, to bylo hodně dobré."

Junioři budou v letošním ročníku obhajovat post mistra Ambica extraligy juniorů a podle Plitka je druhé vítězství v řadě splnitelným cílem. "Určitě to chceme obhájit. Máme tady partu, která je podle mě nejlepší v republice," zněl odhodlaně, než se krátce vyjádřil ke své pozici v týmu.

"V áčku jsem hrál loni jeden zápas a to jsem v něm ani moc neodehrál. Já si myslím, že čím více hraji, tím více se zlepšuji, takže v té juniorce to bude dobré," pravil skromně, než prozradil, že je jeho individuálním cílem v této sezóně bude dostat se do hlavního mančaftu na trvalo.

 
Aktuální články
Zápasy
 


MĚSTO NOVÝ JIČÍN

největším partner klubu
RSS