Rozhovory se Zbyňkem Kubičíkem a Ondřejem Kovařčíkem po vítězném čtvrtfinále s Přerovem

05.06.2016 | Pavel Kašuba

Mužskému A-týmu se včera po dvou skvěle zvládnutých zápasech podařilo porazit IHC Nightbirds Přerov a tím pádem si zajistit účast na turnaji Final Four, který proběhne příští víkend na Zimním stadionu v Boskovicích. K mikrofonu redaktora zamířili po skončení druhého klání hrající předseda klubu a autor rozhodující branky z prvního duelu.

"Ten zápas byl těžký. Byli jsme lepším týmem, ale potom nás nějakými slepenými góly dotáhli. Naštěstí jsme to nakonec rozsekli," řekl k prvnímu střetnutí nejprve Ondřej Kovařčík, který prakticky rozhodl o výhře, když v čase 47:13 vstřelil sedmý gól domácího mančaftu. "Pocity jsou určitě skvělé. Nikdo před sezónou nečekal, že budeme hrát takhle vysoko a že pojedeme na ten turnaj. Takže jednoznačně spokojenost," dodával k celkovému postupu ze čtvrtfinále.

"Jde vidět, že se o to stará. Je tady takový náš mentor, dává do toho srdíčko a dělá to dobře, což jde vidět. Každá sezóna je lepší a lepší," pravil nositel čísla 24 poté na adresu Zbyňka Kubičíka, než individuálně vyzdvihl dnešní výkony brankářské jedničky Reného Fendricha. Posledním tématem interview byly cíle na samotném Final Four. "Budeme určitě chtít vyhrát. Uvidíme. Musíme vyhrát první zápas a ve finále se může stát cokoliv," řekl sebevědomě Kovařčík.

Cíl pro Final Four? Zápas s Berounem!

Druhým zpovídaným členem týmu byl již jmenovaný trenér áčka, Zbyněk Kubičík, který nejprve popsal své pocity z postupu dále. "Je to věc, se kterou jsme vůbec nepočítali. Už jenom to, že jsme zase posunuli tu hranici našeho úspěchu jako každým rokem o kus dál. Jedeme na Final Four a my už máme splněno. Teď, jak jsem říkal, si chceme zahrát ještě jednou s Berounem."

V hodnocení obou klání s Nočním ptactvem pak de facto přikyvoval jednomu ze svých svěřenců, když to první označil za "hrozně těžký". "Věděli jsme, že to bude moc těžký soupeř - to se ukázalo - a jejich styl je nám strašně nepříjemný. Víme to už z loňska, kdy jsme jej ani jednou neporazili. Potvrdilo se, že my můžeme porazit jenom sami sebe tím, že zase přišly zbytečné fauly, dostali jsme Přerov do hry," popisoval.

Předseda klubu neskrýval své nadšení. "Díky bohu za poslední 3-4 minuty. Robin (Gebauer) překvapil gólmana z rohu a osvědčilo se, že jsme posledních 6 minut hráli na osm lidí. V poslední minutě to Ondra protrhl, takže super. Ve druhém zápase jsme měli trošku jinou taktiku. V tom prvním jsme je chtěli nechat trochu hrát ať se unaví a v druhém jsme na ně chtěli vletět. Rozsekli jsme to v první čtvrtce, super."

Kubičík následně odmítl pochválit jednotlivce. "Nebudu nikoho vyzdvihovat. První zápas byl těžký pro Fendyho, druhý byl lehký, Všichni podali týmový výkon a věděli, o co hrajeme. Všichni to chtěli, což se ukázalo, a jsem rád, že to kluci vzali tak, jak to vzali," vysvětloval, než zopakoval své přání pro závěrečný turnaj sezóny 2016 v Boskovicích. "Chci si zahrát s Berounem. To je finále," pravil, než odešel za svým výběrem do kabiny.

 
Aktuální články
I přes vysokou porážku muži zakončili sezonu třetím místem

Poslední dvě utkání STILMAT POHÁRU odehráli muži na Zimním stadionu v Černošicích. V tom druhém  je čekal souboj proti...

 
Remíza s Uherským Brodem zachovala šanci na stupně vítězů

Poslední dvě utkání STILMAT POHÁRU odehráli muži na Zimním stadionu v Černošicích. V prvním z nich je čekal souboj proti...

 
Sezona vrcholí! POHÁR STILMAT o víkendu končí!

V sobotu ukončí muži letošní sezónu inlinehokeje. Odehraje se poslední hrací víkend POHÁRU STILMAT, ve kterém se uskuteční zápasy proti...

 
Muži ubojovali důležité vítězství proti Boskovicím
 
Storm dlouho vzdoroval, nakonec jsme zvítězili 10:5
 
Muži zahájí svou účast v Stilmat poháru
 
Produktivita rozhodla zápas proti Přerovu.
 
Zápas proti Olomouci nevyšel, prohráli jsme 3:5
 
Nový‌ ‌Jičín‌ ‌v‌ ‌sobotu‌ ‌vstoupí‌ ‌do‌ ‌nového‌ ‌ročníku,‌ ‌čeká‌ ‌ho‌ ‌těžká‌ ‌skupina‌ ‌TOP‌ ‌Divize‌
 
Tečka za základní částí: Hradečtí v bitvě o třetí místo předčili Nový Jičín
 
Zápasy
 


MĚSTO NOVÝ JIČÍN

největším partner klubu
RSS