Hodnocení působení B-týmu v základní části 1. ligy očima Filipa Ohery a Marcela Schillera

05.06.2016 | Pavel Kašuba

Mužské béčko má za sebou premiérovou sezónu fungování ve druhé nejvyšší soutěži hierarchie lig v rámci českého inline hokeje. V rámci její základní části obsadilo slušné sedmé místo a v příštích dvou týdnech na ní čeká nástavba o 6. až 10. místo. Své názory a postřehy poskytli po odehrání sobotního klání s Přerovem trenér a jeden z jeho svěřenců.

Na začátek, jak ses vůbec dostal do B-týmu? Jsi v něm spokojen?

Filip Ohera: "Před novou sezónou jsme se potkali se Zbyňou Kubičíkem a probírali jsme, jak bude fungovat následující sezóna. Jelikož vzniklo béčko, tak jsme se domluvili na tom, že bych si to vzal na starosti. Jsem rád, že mi Zbyňa dal tu možnost. Trenéra dělám i v hokejovém klubu, kde pracuji u mládeže. Je to pro mě nová výzva a hlavně zkušenost. Jak říkám taková druhá stránka, v hokeji pracuji s mládeží a v inlinu zase s juniory a muži. Jsem nováček v tomto oboru a každý trénink nebo zápas mi hodně pomáhá."

Marcel Schiller: "Letos jsem se k tomu dostal až ve třetím hracím kole z rodinných důvodů, jinak s klukama trénuji od samého začátku IHC. Určitě jsem spokojený, je vždycky super být v tom kolotoči tréninků/zápasů, legrácky s klukama v šatně a zažívat co před lety, když jsem byl ještě aktivní hráč ledního hokeje."

Jak hodnotíš samotné fungování béčka? Má smysl a adekvátní úroveň?

Filip Ohera: "Co se týká fungování, tak to bylo hlavně vytvořeno pro juniory, aby měli více zápasů a sbírali zkušenosti. Kostru týmu tvořili kluci, kteří v minulosti vybojovali postup do extraligy. Z mého pohledu to hodně pomohlo novým klukům, kteří letos začali s inlinem. A to byla příčina, proč vzniklo béčko."

Marcel Schiller: "Na první rok, si myslím, to nebylo špatné. Určitě je béčka potřeba na jakýsi mezischod mezi juniorkou a Áčkem. Mladí se mají kde vyhrát a sbírat zkušenosti, protože i v první lize jsou k vidění kvalitní celky jako jsou Břeclav, Karviná/Havířov, nebo přerovské mančafty."

Základní část je minulostí, jak bys jí celkově zhodnotil? Jaký zápas se povedl a jaký naopak ne?

Filip Ohera: "Máme za sebou devět zápasů v základní části, umístili jsme se na sedmém místě. Před ligou jsme si stanovili cíl postup do první pětky, to se bohužel nepodařilo. Chtěli jsme především hrát kvalitnější a těžší zápasy. Úvod do ligy se povedl parádně, vyhráli jsme s ex-extraligovým Uherským Hradištěm. Tento zápas byl asi nejlepší, který jsme zatím odehráli. Další zápas, který bych chtěl vyzvednout byl ten poslední s Přerovem B. Jeli jsme do Přerova s juniory a povedl se nám pěkný obrat a urvat 3 body. A negativní hodnocení zápasů a hlavní příčina nepostupu byla prohra s Přerovem C a Olomouci B. V obou případech jsme měli vyhrát a to se nepovedlo."

Marcel Schiller: "Náš problém hlavně spočíval v tom, že jsme se snažili spíše hrát hokej, než inline. Většinu zápasu jsme prohráli právě kvůli této nezkušenosti. Vždy jsme se do toho dostávali až po půli. Velký důkaz je fakt, že jsme 4. čtvrtinu prohráli snad jen jednou. Zápas který se mimořádně povedl byl určitě ten poslední s přerovským béčkem. Prohrávali jsme 2:4 a otočili na konečných 6:5. Co se nám nepovedlo nejvíce si myslím zápas s Rollerem B. Tam jsme měli jasně vyhrát, ale konec jsme totálně nezvládli a tuším, že je to ta naše jediná prohra v poslední čtvrtině."

Jaké hráče by jsi za letošek vyzdvihl? Existuje někdo, kdo už by se neztratil v A-týmu?

Filip Ohera: "Sezónu začali v béčku a byla to pro ně zároveň první v kariéře. Robin Gebauer se zapracoval výborně, chvíli mu trvalo než pochopil smysl inline hokeje, ale poctivě na sobě pracoval a dneska patří k důležitému článku IHC. Další je Ondra Kovařčík - to je hráč, který má vysoké individuální schopnosti a ukázal je hned v prvních zápasech. Byl jeden z důležitých hráčů proti Hradišti. Poté dostal příležitost v áčku a využil ji. Jsem právě u něho rád, že rozhodl první čtvrtfinále v extralize. Znám ho už dlouho a vím, že pro takové momenty žije. Mile mě překvapil junior Michal Matiaško, který přišel do týmu v průběhu sezóny a moc jsem o něm nevěděl. První víkend odehrál za béčko proti Karviné a Valmezu a odehrál dobré zápasy. V neděli hrál za juniorku a patřil hned ke klíčovým hráčům. Jde vidět, že ho tento sport hodně baví. Díky skvělým výkonům si zasloužil i nominaci v reprezentaci do 18 let."

Marcel Schiller: "Ze starších kluků jednoznačně Robin Gebauer a Filip Ohera. Jejich zkušenost, hrát právě inline, byla hodně znát. Mladých kluků se protočilo hodně, s každým jsem měl možnost hrát 2-3x, to je těžko hodnotit, Ondra Kovařčík už za áčko válí, Lukáš Kaukič nebo Robin Majoroš, ty inlinová extraliga určitě nemine."

Nyní čeká IHC Nový Jičín B nástavba - jaké cíle si do ní kladete? A co příští sezóna?

Filip Ohera: "Jak jsem se už zmiňoval, nepodařilo se nám postoupit do první pětky ligy, tak budeme hrát skupinu o umístění. Chtěl bych tu skupinu vyhrát a první sezónu ukončit na šestém místě. Jsem přesvědčen o tom, že tým to může zvládnout. Ale především chci aby, junioři tyto zápasy pojali jako přípravu na vrchol sezóny. To bude jeden z hlavních úkolů. Další ročník budeme řešit po skončení sezóny."

Marcel Schiller: "Čekají nás týmy o kterých víme, že je můžeme porazit, když budeme poctivě makat a držet se taktiky. Pak přijdou dobré výsledky. Na příští sezonu je ještě brzy, ale jestli bude i nadále fungovat béčko a Zbyňa bude mít zájem, tak určitě budu hrát."

 
Aktuální články
I přes vysokou porážku muži zakončili sezonu třetím místem

Poslední dvě utkání STILMAT POHÁRU odehráli muži na Zimním stadionu v Černošicích. V tom druhém  je čekal souboj proti...

 
Remíza s Uherským Brodem zachovala šanci na stupně vítězů

Poslední dvě utkání STILMAT POHÁRU odehráli muži na Zimním stadionu v Černošicích. V prvním z nich je čekal souboj proti...

 
Sezona vrcholí! POHÁR STILMAT o víkendu končí!

V sobotu ukončí muži letošní sezónu inlinehokeje. Odehraje se poslední hrací víkend POHÁRU STILMAT, ve kterém se uskuteční zápasy proti...

 
Muži ubojovali důležité vítězství proti Boskovicím
 
Storm dlouho vzdoroval, nakonec jsme zvítězili 10:5
 
Muži zahájí svou účast v Stilmat poháru
 
Produktivita rozhodla zápas proti Přerovu.
 
Zápas proti Olomouci nevyšel, prohráli jsme 3:5
 
Nový‌ ‌Jičín‌ ‌v‌ ‌sobotu‌ ‌vstoupí‌ ‌do‌ ‌nového‌ ‌ročníku,‌ ‌čeká‌ ‌ho‌ ‌těžká‌ ‌skupina‌ ‌TOP‌ ‌Divize‌
 
Tečka za základní částí: Hradečtí v bitvě o třetí místo předčili Nový Jičín
 
Zápasy
 


MĚSTO NOVÝ JIČÍN

největším partner klubu
RSS