Juniorská reprezentace se třemi Novojičíňáky je znovu mistrem světa

18.06.2016 | Pavel Kašuba

Včera večer proběhl v italském Asiagu závěrečný zápas letošního Mistrovství světa juniorů pod záštitou FIRS, ve kterém změřili síly výběry Itálie a České republiky. Ve druhém jmenovaném nechyběli ani zástupci IHC Nový Jičín, kteří se na konečném pozitivním výsledku 5:4 podíleli dvěma asistencemi. Čeští junioři stanuli na světovém trůnu již posedmé v historii.

Skupinová fáze

Úvodní zápas ve skupině nabídl minulý týden v neděli souboj se Slovinskem, který skončil výsledkem 3:2, na němž se nepodílel žádný z novojičínských reprezentantů.

Druhé utkání proběhlo hned na druhý den a mančaft z České republiky vyzval Kanadu. Skóre otevíral ve 4. minutě Lukáš Kaukič, který ve 14. minutě přidal další zásah. Poslední branku svého týmu měl na svědomí Jan Bartko a Češi nakonec zvítězili 5:2.

Závěrečný duel v rámci skupin přišel v úterý 14. června a soupeřem Čechů byl tým Kolumbie. Famózní výkon v něm předvedl Kaukič, jenž sám vstřelil jednu branku a na další čtyři nahrál. Premiérový zásah na turnaji zaznamenal i David Jancizek a další gól si připsal Bartko. Utkání skončilo výsledkem 8:2 ve prospěch ČR.

Vyřazovací část

Ve čtvrtfinále čekal na českou reprezentaci celek USA, který však nakonec padl 3:9. Ve 31. minutě se blýskl asistencí na gól Krále novojičínský Lukáš Kaukič, o šest minut později uzavíral skóre Bartko.

Poslední překážkou v cestě za další finálovou účastí bylo ve čtvrtek v semifinále Švýcarsko. Na závěrečný třetí gól českého výběru znamenající obrat z 0:1 na konečných 3:1 nahrával opět Kaukič.

Samotné finále pak nabídlo celkem devět branek a vyrovnanou bitvu. Na pěti trefách ze strany Česka se podíleli také Janiczek a Bartko, autoři dvou asistencí.

Dodejme, že mistry světa se junioři z České republiky i loni. Tehdy v argentinském Rosariu porazili ve finále Francii a letošní finalisté z Itálie brali bronzové medaile.

V rámci Nového Jičína jde o další tři nové mistry světa. Před nimi to byli dnes již bývalý hráč David Šebek v mužích a dvojice Jan Zahradníček a Vít Christov mezi juniory.