Zhodnocení sezóny 2016 z pohledu juniorů očima trenéra Filipa Ohery

03.07.2016 | Pavel Kašuba

Krátce po prohraném souboji o bronzové umístění proběhl v útrobách Zimního stadionu v Novém Jičíně obsáhlý rozhovor s jedním ze dvou koučů juniorského týmu, pro něhož skončila premiérová sezóna na trenérské lavičce. Filip Ohera (na fotce vlevo v šedém tričku) v něm pohovořil jednak o samotném turnaji Final Six, ale také o výkonech v základní části a o hráčském kádru.

Máme za sebou turnaj Final Six, tak zhodnoť působení IHC Nový Jičín.

"Včera jsme začínali prvním zápase ve čtvrtfinále proti Hradci Králové. Z mého pohledu jsme utkání odehráli výborně z defenzívy. Nedělali jsme hloupé chyby, hlídali jsme si obranný blok, který byl potřeba a ze kterého jsme pak z protiútoků dávali góly. Byli jsme produktivní a proto je tak vysoký výsledek. Utkání bylo pozitivní.

Druhý zápas - semifinále proti Praze - byl velmi těžký. Utkání rozhodly malé individuální chyby. Poločas jsme zvládli dobře, pořád jsme byli odpovědní zezadu a nedělali jsme žádné velké chyby. Soupeři jsme nabídli góly po chybě jedinců. Do druhého poločasu jsme vstoupili celkem svěží, byť jsme prohrávali 3:2. Dokázali jsme na to najít odpověď a srovnali na 3:3, jenže bohužel po velkém laufu jsme další střídání inkasovali gól na 4:3 a pak už jsme nedokázali vrátit do zápasu. Soupeř si to pohlídal a zkušeně si nás ubránil. Byl na puku, nedělal velké chyby a ke konci zápasu jsme měli nějaké vyloučení, a to nás už soupeř nepustil k puku vůbec.


Dnešní zápas byl o třetí místo, které jsme moc chtěli získat už jen proto, že se to hrálo doma, což už se možná nikdy nepodaří. Z tohoto pohledu jsme to chtěli strašně moc urvat. Bohužel to zacinkalo u soupeře, k čemuž mu gratuluji. První poločas byl nahoru dolů. Byl to divoký zápas, inlinu se to ani moc nepodobalo. Dostali jsme nějaké góly, těžko se nám vracelo. Ke konci poločasu jsme lehce stáhli náskok soupeře na jediný gól. Po poločase jsme asi ještě byli v kabině a nezvládli jsme bohužel ten druhý poločas. Dostali jsme čtyři rychlé góly snad z každé střely a to už se pak těžce reagovalo.

Ale chtěl bych i tak pochválit celý tým, který se nevzdal a bojoval až do konce. Pořád se ještě do posledních minut o něco hrálo a nakonec výsledek 10:4 rozhodl, že Uherský Brod získal třetí místo.
"

Zhodnoť figurování Nového Jičína v základní části. Jsi spokojený s výkony?

"Tak spokojený jsem z toho pohledu, že se podařilo postoupit na Final Six, což byl jeden z velkých cílů našeho týmu a ten se povedl. Když to vezmu od těch prvních víkendů, byl tam víkend ve Zlíně, kde jsme hráli s dnešním finalistou a dnes už bronzovým týmem, Uherským Brodem. Oba dva zápasy jsme nezvládli, ale kluci odvedli výborné výkony a po celou sezónu hráli dobře. Byly tam i zápasy, kde jsme hráli s velice oslabenou sestavou a dokázali jsme zvítězit, což bylo taky strašně důležité. Měli jsme sedm vítězství z dvanácti zápasu - to si myslím, že je pěkné. Tým bojoval celou sezónu, šli jsme si za tím postupem, který se povedl a za to jsem rád."

Co se týče hráčského kádru, zmínil jsi oslabenou sestavu. Před sezónou odešel Vít Christov a Jan Zahradníček. Myslíš, že to byla velká rána pro tým? Popiš současnou hráčskou partu, kterou tam teď máte.

"Ono je těžké srovnávat loňskou sezónu a tu letošní. Odešly velké individuality v podobě Víti Christova a Honzy Zahradníčka, které byly loni velice důležité na cestě k titulu. Letos byla parta složená z úplně jiného pohledu. Myslím si, že ačkoliv tým získal čtvrté místo, udělal úspěch tím, že hrál jako tým. Byly tam samozřejmě velké individuality jako Honza Bartko a další jiní hráči, ale každý stál za každým a myslím si, že tím jsme dokázali postoupit do zápasu o třetí místo."

Vyzdvihl bys výkony některých jednotlivců zvlášť?

"Nechci vyzdvihovat nějaké individuality, ale spíše celý tým. Šlapal od prvního do posledního zápasu, kluci bojovali, makali. Byly zápasy které vyšly, byly zápasy které nevyšly - tak už to ve sportu chodí. Chci poděkovat celému týmu, který po celou sezónu odvedl výbornou práci. Někteří hráči, kteří hrávají hokej, to neměli vůbec jednoduché. Skloubení hokeje a inlinu pro ně bylo velice náročné. Jsem rád, že to zvládli a byť se dneska nepodařila ta třešnička na dortu v podobě medaile, všichni odehráli výbornou sezónu."

Co trenéři? Jste spokojení se čtvrtým místem? Jak to vidíte do budoucna?

"Vždycky je zklamáním, když nemáte medaili a jste tak blízko, a přesto tak daleko. Já si myslím, že sezónu můžeme hodnotit úspěšně. Dostali jsme se na závěrečný turnaj, což byl - jak jsem již říkal - náš cíl. Podařilo se nám postoupit přes čtvrtfinále. Bohužel jsme v semifinále narazili na soupeře, který si troufám říct dneska hodně, hodně potrápí Zlín. A v zápase o třetí místo jsme hráli s vítězem základní části a byl nám vyrovnaným soupeřem."

Právě začíná finále, tak si tipni výsledek. Komu bys přál titul?

"To je těžké. Nejde si přát. Praha je vítězem základní části ve své divizi, Zlín včera podle mě suverénně přejel Uherský Brod a já si myslím, že větší kvalita je na naší, moravské divizi. Myslím si, že Zlín vyhraje."

 
Aktuální články
I přes vysokou porážku muži zakončili sezonu třetím místem

Poslední dvě utkání STILMAT POHÁRU odehráli muži na Zimním stadionu v Černošicích. V tom druhém  je čekal souboj proti...

 
Remíza s Uherským Brodem zachovala šanci na stupně vítězů

Poslední dvě utkání STILMAT POHÁRU odehráli muži na Zimním stadionu v Černošicích. V prvním z nich je čekal souboj proti...

 
Sezona vrcholí! POHÁR STILMAT o víkendu končí!

V sobotu ukončí muži letošní sezónu inlinehokeje. Odehraje se poslední hrací víkend POHÁRU STILMAT, ve kterém se uskuteční zápasy proti...

 
Muži ubojovali důležité vítězství proti Boskovicím
 
Storm dlouho vzdoroval, nakonec jsme zvítězili 10:5
 
Muži zahájí svou účast v Stilmat poháru
 
Produktivita rozhodla zápas proti Přerovu.
 
Zápas proti Olomouci nevyšel, prohráli jsme 3:5
 
Nový‌ ‌Jičín‌ ‌v‌ ‌sobotu‌ ‌vstoupí‌ ‌do‌ ‌nového‌ ‌ročníku,‌ ‌čeká‌ ‌ho‌ ‌těžká‌ ‌skupina‌ ‌TOP‌ ‌Divize‌
 
Tečka za základní částí: Hradečtí v bitvě o třetí místo předčili Nový Jičín
 
Zápasy
 


MĚSTO NOVÝ JIČÍN

největším partner klubu
RSS