Nový Jičín má svého mistra světa i mezi muži, v sobotu se jím stal Jan Zahradníček

27.06.2016 | Pavel Kašuba

Již v sobotu proběhl v italském Asiagu finálový zápas letošního Mistrovství světa FIRS, kterého se zúčastnila i česká reprezentace. Ta vyzvala domácí Italy a po výsledku 4:0 se raduje z obhajoby loňského triumfu v Rosariu v Argentině, u něhož letos nechyběl ani hráč IHC Nový Jičín.

Tím byl v nadpise jmenovaný Jan Zahradníček, jenž se loni objevil na světovém šampionátu pod hlavičkou IIHF ve Finsku. Letos tak byl obránce hrající hokej za HC Oceláři Třinec, který si o pozvánku řekl devětadvaceti kanadskými body ve čtrnácti zápasech Stilmat extraligy inline hokeje, přítomen už podruhé mezi seniorskou elitou. Na reprezentační sraz odcestoval v sobotu 18. června, týden po turnaji Final Four v Boskovicích.

Cesta výběru České republiky začala ve skupině A, kde na něj čekali soupeři z Lotyšska, Mexika a Itálie. Jako první vyzvali Češi v pondělí 20. června Mexičany, které rozdrtili 16:0. Na výsledku se jednou brankou podílel i exnovojičínský hráč David Šebek. Na druhý den přišlo na řadu měření sil s domácím celkem, který se po výsledku 4:3 radoval z vítězství. Skupinovou část uzavřelo měření sil s Lotyši, jež skončilo výsledkem 8:2 ve prospěch českého týmu.

Ve čtvrtfinále došlo na souboj s loňským pořadatelem, Argentinou. Po vynikajícím prvním poločase se nakonec opět radovali Češi, kteří zvítězili 7:2. Těsně před branami finále na ně čekali Francouzi, s nimž svedli litý boj, jenž muselo rozhodnout až prodloužení, v němž se prosadil Cik. Reprízu skupinového duelu přinesla sobota a svěřenci trenéra Martina Tvrzníka si v ní nenechali utéct zlaté medaili po přesvědčivém vítězství 4:0.