Ohlasy Jakuba Heralta a Matěje Macha po turnaji Final Six

27.06.2016 | Pavel Kašuba

Ke zpětnému ohlédnutí byli exkluzivně pro web www.ihcnj.cz vyzváni dva členové juniorského týmu včetně jeho nejlepšího střelce, kteří tak učinili po odchodu ze šatny. Oba dva zhodnotili celou letošní sezónu od základní části až po závěrečný turnaj před domácími fanoušky a promluvili také například o svých spoluhráčích a trenérech.

Rozhovor s Jakubem Heraltem

O turnaji Final Six

"Včerejší zápas (čtvrtfinálový - poznámka redakce) bych hodnotil velmi pozitivně. Šlo sice vidět, že Hradec přijel v šesti lidech, tak jsme je trošku točili. Ale beru to pozitivně, dali jsme si puky a to je to, co chybělo v těch dalších dvou zápasech. V nich jsme si to tak nerozdali, chtěli jsme to tahat sami a to je ta chyba, proč jsme nevyhráli."

O finále

"Tak já nemám rád Pražáky, takže bych určitě přál Zlínu aby to vyhrál, ale ten Storm je taky dobrý. Myslím si, že to bude Zlín."

O základní části

"V základní části jsme podle mě ztratili zbytečně dva zápasy, které se hrály ve Zlíně - s Brodem a tuším s Přerovem. Byly to naše první zápasy, takže tam jsou zbytečně ztracené body. Jinak tu sezónu beru pozitivně. Je to těžké s tím dojížděním, když někteří kluci hrají v Třinci, někteří v Ostravě, někteří ve Frýdku. Je to těžké sejít se na ty tréninky - minulý rok to bylo jednodušší, protože k tomu měli větší přístup kluci z Třince, ale určitě beru všechno co se stalo pozitivně."

O odchodech klíčových hráčů z loňské sezóny

"Určitě to bylo oslabení. Víťa Christov byl náš kapitán, lídr. On to tahal a měl respekt v šance. Honza Zahradníček byl takový obránce, který dostal puk na modrou a trefil všechno, co mohl. Má neskutečnou střelu, prostě výborný hráč. Určitě chyběli, ale snažili jsme se je nahradit, i když je to těžké."

O současném hráčském kádru

"Parta v kabině je možná to, co nás tady nejvíce baví. Minulý rok jsme měli super partu, teď máme super partu, máme super trenéry, umíme si z toho udělat srandu, umíme se sejít po zápase a užít si to, takže super."

O trenérech

"Naši trenéři jsou super. Jsou to takoví chlapi, kteří si nehrají na trenéry, ale chtějí být s námi kamarádi. Umí nás pobavit, umí si z toho udělat srandu, ale také umí být rázní, takže je to určitě pozitivní. Takové trenéry si každý může každý tým jen přát."

O budoucnosti juniorského týmu

"Pokud se sejde hodně kluků, jakože si myslím, že tam něco zůstalo, tak juniorka bude. Taky nás hodně odejde, ale kluci to dokážou nějak nahradit z Třince a z okolí se určitě někdo bude chtít zúčastnit. Myslím si, že inline v Novém Jičíně bude vždy dobrý. Kluci to umí naučit, takže by se někdy mohl ten titul zopakovat."


Rozhovor s Matějem Machem
 
Aktuální články
Zápasy
Muži | Sobota 02.06.2018, 12:00
ZS Olomouc
IHC Eagles Olomouc - IHC Nový Jičín
12:5 (1:0, 2:1, 4:1, 5:3)
 
Muži | Sobota 02.06.2018, 17:00
Fortuna Aréna
ILHK Hradec Králové - IHC Nový Jičín
8:4 (2:0, 1:1, 3:1, 2:2)
 
Muži | Sobota 16.06.2018, 08:00
ZS Nový Jičín
IHC Nový Jičín - IHC Tajfun Valašské Meziříčí
11:2 ()
 
Muži | Sobota 16.06.2018, 11:00
ZS Nový Jičín
IHC Nový Jičín - IHC Kings Valašské Meziříčí
5:4 ()
 
Junioři | Sobota 27.05.2017, 16:00
ZS Černošice
SK Černošice - IHC Nový Jičín
8:6 ()
 
Junioři | Neděle 28.05.2017, 14:00
MEO Aréna, Přerov
IHC Nightbirds Přerov - IHC Nový Jičín
15:4 ()
 
Junioři | Neděle 04.06.2017, 10:00
ZS Nový Jičín
IHC Nový Jičín - IHC Devils Zlín
2:3 ()
 
Junioři | Neděle 04.06.2017, 12:00
ZS Nový Jičín
IHC Nový Jičín - IHC Uherský Brod
7:5 ()
 
 


MĚSTO NOVÝ JIČÍN

největším partner klubu
RSS