Ohlasy Jakuba Heralta a Matěje Macha po turnaji Final Six

27.06.2016 | Pavel Kašuba

Ke zpětnému ohlédnutí byli exkluzivně pro web www.ihcnj.cz vyzváni dva členové juniorského týmu včetně jeho nejlepšího střelce, kteří tak učinili po odchodu ze šatny. Oba dva zhodnotili celou letošní sezónu od základní části až po závěrečný turnaj před domácími fanoušky a promluvili také například o svých spoluhráčích a trenérech.

Rozhovor s Jakubem Heraltem

O turnaji Final Six

"Včerejší zápas (čtvrtfinálový - poznámka redakce) bych hodnotil velmi pozitivně. Šlo sice vidět, že Hradec přijel v šesti lidech, tak jsme je trošku točili. Ale beru to pozitivně, dali jsme si puky a to je to, co chybělo v těch dalších dvou zápasech. V nich jsme si to tak nerozdali, chtěli jsme to tahat sami a to je ta chyba, proč jsme nevyhráli."

O finále

"Tak já nemám rád Pražáky, takže bych určitě přál Zlínu aby to vyhrál, ale ten Storm je taky dobrý. Myslím si, že to bude Zlín."

O základní části

"V základní části jsme podle mě ztratili zbytečně dva zápasy, které se hrály ve Zlíně - s Brodem a tuším s Přerovem. Byly to naše první zápasy, takže tam jsou zbytečně ztracené body. Jinak tu sezónu beru pozitivně. Je to těžké s tím dojížděním, když někteří kluci hrají v Třinci, někteří v Ostravě, někteří ve Frýdku. Je to těžké sejít se na ty tréninky - minulý rok to bylo jednodušší, protože k tomu měli větší přístup kluci z Třince, ale určitě beru všechno co se stalo pozitivně."

O odchodech klíčových hráčů z loňské sezóny

"Určitě to bylo oslabení. Víťa Christov byl náš kapitán, lídr. On to tahal a měl respekt v šance. Honza Zahradníček byl takový obránce, který dostal puk na modrou a trefil všechno, co mohl. Má neskutečnou střelu, prostě výborný hráč. Určitě chyběli, ale snažili jsme se je nahradit, i když je to těžké."

O současném hráčském kádru

"Parta v kabině je možná to, co nás tady nejvíce baví. Minulý rok jsme měli super partu, teď máme super partu, máme super trenéry, umíme si z toho udělat srandu, umíme se sejít po zápase a užít si to, takže super."

O trenérech

"Naši trenéři jsou super. Jsou to takoví chlapi, kteří si nehrají na trenéry, ale chtějí být s námi kamarádi. Umí nás pobavit, umí si z toho udělat srandu, ale také umí být rázní, takže je to určitě pozitivní. Takové trenéry si každý může každý tým jen přát."

O budoucnosti juniorského týmu

"Pokud se sejde hodně kluků, jakože si myslím, že tam něco zůstalo, tak juniorka bude. Taky nás hodně odejde, ale kluci to dokážou nějak nahradit z Třince a z okolí se určitě někdo bude chtít zúčastnit. Myslím si, že inline v Novém Jičíně bude vždy dobrý. Kluci to umí naučit, takže by se někdy mohl ten titul zopakovat."


Rozhovor s Matějem Machem
 
Aktuální články
I přes vysokou porážku muži zakončili sezonu třetím místem

Poslední dvě utkání STILMAT POHÁRU odehráli muži na Zimním stadionu v Černošicích. V tom druhém  je čekal souboj proti...

 
Remíza s Uherským Brodem zachovala šanci na stupně vítězů

Poslední dvě utkání STILMAT POHÁRU odehráli muži na Zimním stadionu v Černošicích. V prvním z nich je čekal souboj proti...

 
Sezona vrcholí! POHÁR STILMAT o víkendu končí!

V sobotu ukončí muži letošní sezónu inlinehokeje. Odehraje se poslední hrací víkend POHÁRU STILMAT, ve kterém se uskuteční zápasy proti...

 
Muži ubojovali důležité vítězství proti Boskovicím
 
Storm dlouho vzdoroval, nakonec jsme zvítězili 10:5
 
Muži zahájí svou účast v Stilmat poháru
 
Produktivita rozhodla zápas proti Přerovu.
 
Zápas proti Olomouci nevyšel, prohráli jsme 3:5
 
Nový‌ ‌Jičín‌ ‌v‌ ‌sobotu‌ ‌vstoupí‌ ‌do‌ ‌nového‌ ‌ročníku,‌ ‌čeká‌ ‌ho‌ ‌těžká‌ ‌skupina‌ ‌TOP‌ ‌Divize‌
 
Tečka za základní částí: Hradečtí v bitvě o třetí místo předčili Nový Jičín
 
Zápasy
 


MĚSTO NOVÝ JIČÍN

největším partner klubu
RSS