Nový Jičín uspořádal turnaj Final Six, který opanoval IHC Devils Zlín

30.06.2016 | Pavel Kašuba

Minulý víkend proběhl na Zimním stadionu v Novém Jičíně závěrečný turnaj letošního ročníku Ambica extraligy juniorů. V něm domácí inline hokejisté obhajovali titul, ale jak jste se již dozvěděli z předcházejících článků, bohužel se jim úspěch nepovedl zopakovat. Mistrem České republiky pro rok 2016 se stali zlínští Ďáblové, kteří ve finále porazili novojičínské přemožitele Roller Storm Prahu 5:4.

K vidění byl opravdu vyrovnaný zápas. První poločas zakončili Jihomoravané s perfektním náskokem čtyř branek, na nichž měl největší zásluhu autor hattricku a nedávný juniorský mistr světa Nicolas Werbik. Jenomže po změně stran se k velkému obratu sebrali Pražané, kterým se povedlo zásluhou gólů Daniela Klineckého, Natana Vráblíka a Tomáše Novotného dokonce srovnat. Ve 33. minutě ale definitivně potvrdil úspěch Zlína Oldřich Klauda a titul tak pro letošní rok zůstává na moravské půdě.

Závěrečné ohlédnutí

Zhodnoťme tedy turnaj jako celek. Final Six 2016 proběhl napříč dvěma dny na již zmíněném stánku v Novém Jičíně. Počasí sice vybízelo spíše k venkovním aktivitám, kor když na náměstí současně probíhala outdoorová akce, ovšem i díky dobré propagaci události dorazilo na stadion poměrně hodně lidí, kteří byli svědky opravdu pohledných bitev, ve kterých navíc padalo hodně branek. Nedělní den navíc proběhl ve velice slavnostním a oficiálním duchu.Před oběma zápasy zazněla státní hymna a úvodní buly klání o bronzové medaile vhodil starosta města Nového Jičína, pan Jaroslav Dvořák, jenž byl posléze přítomen i u medailového ceremoniálu. Nechyběla ani regionální televize Polar, která na pátek 1. července připravuje obsáhlou reportáž. Na rozdíl od ostatních zápasů byla připravena i aparatura umožňující autentickou hudební kulisu při přerušení ve hře, vstřelení gólu či vyloučení, za což patří velký dík organizátorům ze serveru Onlajny.cz v čele s Michalem Chadimem.

Ačkoliv se Novojičíňanům nepodařilo na domácí půdě obhájit loňské prvenství, lze určitě konstatovat, že turnaj sklidil úspěch a jeho pořádání se chopili co nejlepším možným způsobem. Největší poděkování v tomto ohledu patří předsedovi klubu, Zbyňkovi Kubičíkovi, který zajistil i VIP salónek pro členy realizačních, hráčských a rozhodcovských kádrů všech klubů či jejich příbuzných a celkově poskytl perfektní podmínky v zázemí zimáku. Zároveň pak gratulujeme mistrovskému Zlínu k jeho úspěchu a ostatním za účast.

 
Aktuální články
Zápasy
 


MĚSTO NOVÝ JIČÍN

největším partner klubu
RSS