V pořadí páté extraligové kolo ročníku 2016 muselo rozhodnout až prodloužení

08.05.2016 | Pavel Kašuba

Druhé sobotní utkání na Zimním stadionu v Novém Jičíně nabídlo přítomným divákům dramatickou bitvu s Hradcem Králové, které mělo nakonec pro domácí vítěznou příchuť. Poslední gól zápasu nicméně padl až v nastaveném času a to z hokejky Pavla Zedníka, který rozhodl o zisku alespoň dvou bodů.

5. kolo | Sobota 07.05.2016, 17:00 | Zimní stadion, Nový Jičín

IHC Nový Jičín - ILHK Hradec Králové

5:4 pp

1:1, 1:0, 0:2, 2:1 - 1:0

6. Bartko (M. Chvostek), 13. M. Kovařčík (Andrýsek), 41. M. Chvostek (Zedník), 42. Andrýsek (Hruška, Christov), 49. Zedník (Zahradníček, M. Kovařčík) – 6. Bezděk, 29. J. Novák (L. Novák), 32. L. Novák (J. Novák), 44. T. Půlpan (L. Novák)

Vyloučení: 2:4 (využití 1:0, oslabení 0:0)
Rozhodčí: Koziol, Šutara

Diváci: 20

IHC Nový Jičín: Fendrich – Andrýsek, Zahradníček, Hruška, Kubičík, Bartko - O. Kovařčík, M. Chovstek, R. Gebauer, Zedník, Christov, F. Chvostek, M. Kovařčík

ILHK Hradec Králové: Petric - L. Novák, Bezděk, Hronek, Čáp - Šťastný, A. Půlpán, J. Novák, T. Půlpán

Komentář

První branky se rovná dvacítka lidí v hledišti dočkala v šesté minutě klání. Síť jako první rozevlál svou střelou domácí Jan Bartko, ovšem o necelých třicet sekund později srovnal v téže minutě Lukáš Bezděk z hostujícího Hradce Králové.

Domácí mančaft poslal znovu do vedení na začátku druhé čtvrtiny svým gólem Michal Kovařčík. Přelom odehrané půlhodiny však orámovaly dvě trefy královéhradeckých a to jmenovitě Jakuba a Lukáše Novákových. Rázem tak vedli hosté.

Ke srovnání zavelel Nový Jičín v poslední části. Ve 41. minutě se na střeleckou listinu zapsal Michael Chvostek, jehož minutu na to následoval Martin Andrýsek. Čtyři minuty před koncem normální hrací doby ale srovnal Tomáš Půlpán.

Na řadu tak přišlo prodloužení a s ním spojená ztráta jednoho bodu pro vítěze utkání. Tím se chvilku po začátku stali novojičínští, za které se po asistencích Jana Zahradníčka a Michala Kovařčíka prosadil již zmíněný Zedník.

Ohlasy

Zbyněk Kubičík (trenér IHC Nový Jičín): "Věděli jsme, že Hradec má velmi silný útok, a museli jsme si od počátku dávat velký pozor v obraně. Bohužel oproti jiným utkáním se nám nepovedlo vypracovat mnoho střeleckých příležitostí, abychom dali více branek. Po našem vedení 4:3 jsme si nechali typicky ihned dát branku po špatné komunikaci v obraně. Na konci jsme dostali přesilovku, kterou už mohl proměnit v poslední vteřině Ander, nakonec se to dotáhlo v prodloužení a jsme rádi za 2 body. Odehráli jsme jsme dobré utkání, všichni zaslouží pochvalu. "