Hlavní mužský výběr má za sebou další hrací víkend, jako první si poradil se Zlínem

23.05.2016 | Pavel Kašuba

Ve dnech 21. a 22. května proběhly na Zimním stadionu v Novém Jičíně další duely v rámci letošního ročníku Stilmat extraligy in-line hokeje. V tom prvním, pod hlavičkou 7. kola, vyzvali svěřenci trenéra Zbyňka Kubičíka zlínské Ďábly a ty porazili 8:5. Čtyřmi kanadskými body se o to přičinil Vít Christov, třemi pak Michael Chvostek.

7. kolo | Sobota 21.05.2016, 13:00 | Zimní stadion, Nový Jičín

IHC Nový Jičín - IHC Devils Zlín

8:5

2:2, 3:2, 1:1, 2:0

3. Kubičík (Christov), 6. F. Chvostek, 17. Zahradníček (Jurík), 19. Christov (Bartko), 21. M. Chvostek (O. Kovařčík), 28. Christov (M. Chvostek, Bartko), 46. M. Chvostek (Christov), 48. O. Kovařčík (Jurík) - 5. Janeba (Vyoral), 7. Werbik (Pavlůsek), 15. Pavlůsek (Janeba), 23. Werbik, 29. Werbik (Pavlůsek)

Vyloučení: 3:0 (využití 0:1, oslabení 0:0)
Rozhodčí: Koziol, Šutara

Diváci: 30

IHC Nový Jičín: Fendrich - Niec, Zahradníček, Hruška, Kubičík, Bartko, F. Chvostek - Sluštík, Jurík, O. Kovařčík, M. Chvostek, Christov

IHC Devils Zlín: Haloda - Váňa, Urbanec, Hlaváč - Jabena, Pavlůsek, Vyoral, Holík, Valášek, Werbik

Komentář

Zápas byl až do samotného závěru velice vyrovnaný. Jako první se na střeleckou listinu dostal hrající trenér domácího mužstva, Zbyněk Kubičík. Jeho trefu však záhy anuloval Jaroslav Janeba a stejný scénář se opakoval i v 6., respektive 7. minutě, kdy po gólu Filipa Chvostka znovu srovnal Nicolas Werbik.

Druhou periodu zahájili lépe hosté, kteří se zásluhou Tomáše Pavlůska dostali poprvé do vedení. To jim však vydrželo pouhé dvě minuty, než se prosadil novojičínský Jan Zahradníček, na jehož zásah o chvíli později navázal ještě Vít Christov, který poslal domácí opět do čela. To poté zdvojnásobil Michael Chvostek.

Zlín se do konce druhé části ještě zmohl na snížení, když se v přesilovce prosadil Werbik. Ve třetí čtvrtině odskočil Nový Jičín znovu na rozdíl dvou branek a to zásluhou Christova. O zhruba půl minutu později nicméně dokončil hattrick hostující Werbik a dal tak Ďáblům naději na urvání slušného výsledku.

Tu však v závěru poslední části definitivně shodil ze stolu nejprve Michael Chvostek a poté Ondřej Kovařčík. Druhý jmenovaný potrestal risk hostů, kteří hráli bez brankáře Halody, a v čase 47:11 poslal puk do prázdné brány. Nový Jičín tak první utkání zvládl a vyhrál 8:5.

Ohlasy

Zbyněk Kubičík (trenér IHC Nový Jičín): "Do utkání jsme vstoupili s novými hráči, kteří k nám přišli i z důvodu plánované absence hráčů základní sestavy. I když všichni noví hráči jsou posilami, tak si souhra první polovinu sedala. V druhé polovině to už bylo lepší a zaslouženě jsme zvítězili. V druhé polovině utkání nás v rozhodujících utkáních podržel brankář Fendrich, což nás dostalo díky proměněným šancím na koně. Výborný výkon podala útočná dvojice Vít Christov s Michalem Chvostkem. Zápas byl por nás důležitý extrémně, potřebovali jsme si zajistit play-off, což se povedlo. Celý tým zaslouží pochvalu."