Ani ve druhém kole nezískali novojičínští junioři body, po lepším výkonu padli s Uherským Brodem

01.05.2016 | Pavel Kašuba

Zlínský výjezd v první květnový den nedopadl pro IHC Nový Jičín, respektive jeho juniorský mančaft, vůbec dobře, když se jim nepodařilo přijet domů ani s jedním bodem. Druhým katem jim byl Uherský Brod, ačkoliv výkon novojičínských už byl o dost lepší.

2. kolo | Neděle 01.05.2016, 14:30 | PSG Aréna, Zlín

IHC Nový Jičín - IHC Uherský Brod

3:4

1:2, 2:2

19. Daron, 30. Janiczek, 31. Plitko (Sztwiertinia) - 3. Miko (Rezek, Budil), 3. Dlabaja, 24. Rezek (Miko), 38. Kolařík (Schmied)

Vyloučení: 4:8 (využití 1:0, oslabení 1:0)
Rozhodčí: Blaha, Najman

Diváci: 11

IHC Nový Jičín: Bayer - Flok, Janiczek, Dětský, Sztwiertinia, Valíček - Hladoník, Heralt, Daron, Plitko

IHC Uherský Brod: Odložík - Kolařík, Schmied, Kadlic, Bainar - Mikulec, Dlabaja, Miko, Rezek, Budil

Komentář

Druhý soupeř novojičínských juniorů se v rozmezí prvních třech minut dostal do dvoubrankového vedení. Za to shodně ve třetí minutě přičinili Petr Miko a Daniel Dlabaja. První odpověď týmu pod taktovkou Filipa Ohery přišla ještě do konce prvního "poločasu", když se střelecky prosadil Adam Daron.

Ve 24. minutě odskočil znovu na rozdíl dvou branek Uherský Brod a to díky brance prvního asistenta u úvodní branky, Václava Rezka. Pak se však novojičínští vzepřeli. Nejprve ujel v oslabení Daniel Janiczek a snížil na 2:3. Hned při následujícím střídání se v rohu hřiště perfektně otočil Daniel Plitko a srovnal na 3:3.

Dvě minuty před koncem ale urval vítězství na stranu jihomoravanů Michal Kolařík, jenž se prosadil z dorážky po skrumáži před brankou, kterou tentokrát hájil Sebastian Bayer. Ten se ve 29. minutě stal účastníkem kuriózní akce, když dostal dvě minuty za podražení. Trest si však na lavici šel odpykat obránce Petr Dětský.

Ohlasy

Filip Ohera (trenér IHC Nový Jičín): "Utkání hodnotím pozitivně, byť jsme prohráli. Po celý zápas jsme byli aktivnější a tvořili jsme hru. I za stavu 1:3 jsme nesložili zbraně a v oslabení jsme se vrátili dvěma góly zpátky do hry. Uherský Brod si počkal na naše chyby a dal nám z nich tři góly. Mrzí mě, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce, protože jsme soupeře k ničemu nepustili, ale takový je inline hokej. Kluci odvedli dobrou práci a za to jim děkuji."