Domácí extraligové zápasy měli na programu i junioři, jako první porazili Boskovice

09.05.2016 | Pavel Kašuba

V neděli 8. května 2016 se na novojičínském Zimním stadionu představili také junioři, kteří měli dopoledne na programu dva soutěžní duely. V tom prvním vyzvali celek HC Boskovice, který po solidním výkonu porazili 9:3.

3. kolo | Neděle 08.05.2016, 10:00 | Zimní stadion, Nový Jičín

IHC Nový Jičín - HC Boskovice

9:3

3:2, 6:1

3. Matiaško (Bartko), 6. Bartko (Valíček), 9. Plitko, 21. Heralt (Dětský), 23. Plitko, 29. Irgl (Matiaško, Bartko), 30. Bartko (Daron), 37. Heralt (Plitko, Matiaško), 38. Matiaško - 9. Šindelář, 13. Kuncek (Nevřela), 25. Kuncek (Nevřela)

Vyloučení: 3:1 (využití 1:0, oslabení 1:0)
Rozhodčí: Řezáč, Čada

Diváci: 20

IHC Nový Jičín: Majoroš (od 34. Palička D.) - Valíček, Matiaško, Bartko, Dětský - Heralt, Daron, Plitko, Irgl

HC Boskovice: J. Külzer - N. Külzer, Fabiánek, Šindelář, Kuncek - Adolf, Pospíšil, Čada, Nevřela

Komentář

Krátce po začátku úvodní poloviny se do vedení dostali domácí, za které se prosadil Michal Matiaško. Jediný asistent této branky, Jan Bartko, se dočkal svého zásahu v 6. minutě a o tři minuty později navýšil náskok na tři góly Daniel Plitko.

Doslova pár vteřin po tomto zásahu vstřelili kontaktní gól hosté, jmenovitě Ondřej Šindelář. O čtyři minuty později se prosadil ještě Luděk Kuncek a rázem bylo utkání opět vyrovnanější. Poločas končil za stavu 3:2 i skončil.

Ve druhé půli však iniciativu převzali opět Novojičíňané a v čase 20:25 zdvojnásobil vedení Jakub Heralt. Ve 23. minutě se po další individuální akci zapsal podruhé na střeleckou listinu Daniel Plitko a Nový Jičín vedl opět o tři góly.

Na to ještě stihli boskovičtí zareagovat další trefou Kunceka, ale pak se už o trefy starali pouze domácí, konkrétně v pořadí Lukáš Irgl, Jan Bartko a Jakub Heralt. Skóre uzavřel na konečných 9:3 stylově hráč, který jej i otevíral, čili Matiaško.

Náskok novojičínských byl tak významný, že si trenér Kamil Gebauer dovolil vystřídat sedm minut před koncem brankáře Robina Majoroše. Na plac poslal Davida Paličku, aby vyzkoušel i ty nejmladší členy kádru. Teprve patnáctiletý gólman jeho důvěru nezklamal a zápas v poklidu dochytal.

Ohlasy

Zbyněk Kubičík (trenér IHC Nový Jičín): "Kluci od začátku šli za svým cílem, kterým bylo vítězství. Vše šlapalo přesně dle stanovené taktiky a mohli jsme se opřít o Robina v brance, který perfektně zvládl svoji roli a v důležitých okamžicích byl velkou oporou týmu. Všichni odvedli velmi nadstandardní výkon, Boskovice byli těžkým soupeřem, výsledek podtrhuje náš výborný výkon, nikoli rozdíl mezi týmy. Na konci se do branky dostal David Palička, který ukázal, že se budoucnosti nemusíme bát. Musíme to potvrdit v dalším utkání, je třeba mít na paměti, že dnes nemáme nejzkušenější tým, o to více musíme držet pokyny."