Juniorka vyhrála i v šestém extraligovém kole a to nad Přerovem

23.05.2016 | Pavel Kašuba

Druhý zápas na uherskobrodském zimním stadionu sehráli svěřenci trenérů Kamila Gebauera a Filipa Ohery taktéž včera a to odpoledne proti Nočnímu ptactvu z Přerova. To po skvěle zvládnutém závěru porazili 6:3 a nyní jim v tabulce východní divize náleží fantastická druhá příčka, z níž ztrácejí bod na vedoucí Uherský Brod.

6. kolo | Neděle 22.05.2016, 16:00 | Zimní stadion, Uherský Brod

IHC Nový Jičín - IHC Nightbirds Přerov

6:3

1:2, 5:1

10. Matiaško (Valíček), 24. Valíček, 28. Heralt (Hladoník, Dětský), 33. Heralt (Matiaško, Daron), 40. Heralt (Kaukič), 40. Janiczek (Heralt, Kaukič) - 4. Matuška (Indrák, Hotěk), 12. Hotěk (Galetka), 27. Galetka (Hotěk, Indrák)

Vyloučení: 2:2 + trestné střílení pro Nový Jičín (využití 0:0, oslabení 1:2)
Rozhodčí: Šiška, Obadal

Diváci: 37

IHC Nový Jičín: Majoroš - Valíček, Janiczek, Matiaško, Dětský, Kaukič - Daron, Hladoník, Heralt

IHC Nightbirds Přerov: Kašpárek - Hotěk, Válek - Indrák, Matuška, Galetka, Zdráhal

Komentář

Stejně jako muži hráli v neděli i junioři proti přerovskému klubu se sovou v logu. Právě ten se dostal jako první do vedení, když se v čase 3:31 prosadil hráč s číslem 24, Jan Matuška. Nový Jičín srovnal až v 10. minutě po gólu Michala Matiaška. O dvě minuty později však vedl znovu Přerov a to díky trefě Michala Hoťka.

Po změně stran se jelo trestné střílení, když se právě autor druhého gólu přerovských provinil hákováním, ovšem to novojičínští nezužitkovali. Následně přišlo první letošní vyloučení na 10 minut, když Lukáš Kaukič při nebezpečné situaci tři na jednoho bouchl holí do mantinelu a sudí jej poslali na trestnou lavici za nesportovní chování.

I bez jednoho hráče v poli se ale Nový Jičín dokázal střelecky prosadit a to jmenovitě Martin Valíček, jenž snížil na 2:2. Vedení o jeden gól krátce vrátil Přerovanům Martin Galetka, nicméně pak začal úřadovat Nový Jičín. Mezi 28. a 40. minutou stihl Jakub Heralt zaznamenat další hattrick a v poslední sekundě přidal poslední trefu David Janiczek.

Ohlasy

Filip Ohera (trenér IHC Nový Jičín): "Utkání proti Přerovu mělo úroveň, Opět se ukázalo, že pokud budou kluci plnit věci, které se po nich chtějí, tak můžou porazit všechny ve skupině. Parádní zápasy odehrál Kuba Heralt, který rozhodl oba zápasy. A jsem rád že ukázal parádní individuální výkon, který byl podpořen celým týmem. Věřím, že navážeme na poslední zápasy a potvrdíme body i další neděli."