O minulém víkendu hráli i junioři, kteří nejprve porazili Přerov

03.06.2016 | Pavel Kašuba

Do Boskovic zajížděl o posledním květnovém víkendu juniorský mančaft IHC Nový Jičín, který zde pod hlavičkou dalšího kola extraligy juniorů odehrál dva zápasy. V tom prvním se postavil týmu IHC Night Birds Přerov, který i díky dvěma brankám Michala Matiaška a Davida Janiczka porazil 6:3.

7. kolo | Neděle 29.05.2016, 11:30 | Zimní stadion, Boskovice

IHC Nightbirds Přerov - IHC Nový Jičín

3:6

1:2, 2:4

7. Galetka (Indrák), 29. Zdráhal (Plášek), 32. Zdráhal - 3. Janiczek (Kaukič), 15. Hladoník (Heralt), 23. Matiaško (Janiczek), 29. Janiczek (Dětský), 35. Bartko (Hladoník), 38. Matiaško

Vyloučení: 4:4 (využití 0:1, oslabení 0:0)
Rozhodčí: Cik, Novotný

Diváci: 38

IHC Nightbirds Přerov: Machač - Šafránek, Plášek, Vohrabal, Válek - Indrák, Spálovský, Galetka, Zdráhal

IHC Nový Jičín: Majoroš - Valíček, Bartko, Janiczek, Matiaško, Dětský, Kaukič - Hladoník, Heralt, Daron

Komentář

Jako první se v utkání dostali do vedení novojičínští, za které se při početní převaze prosadil v úvodu zmíněný Janiczek. V 7. minutě se srovnání dočkaly Sovičky a to zásluhou Martina Galetky. Do konce první půle se nicméně znovu radovali svěřenci koučů Filipa Ohery a Kamila Gebauera. Z jejich řad se v čase 14:00 gólem blýskl Jan Hladoník a první poločas tak skončil výsledkem 2:1.

Na začátku druhé půle se poprvé prosadil Matiaško a na jeho trefu navázal o šest minut později svým druhým zářezem Janiczek. Před ním se ještě povedlo přerovskému Tomáši Zdráhalovi snížit na průběžných 3:2, což zopakoval i posléze, krátce po půl hodině hry. Do konce utkání Nový Jičín však stihl díky brance Jana Bartka a druhému zásahu Matiaška odskočit znovu na rozdíl tří branek, který už vydržel až do konce.

Ohlasy

Filip Ohera (trenér IHC Nový Jičín): "Jsem rád, že jsme tento zápas zvládli vítězně. Byl pro nás důležitý začátek zápasu, který jsme odehráli dobře. Přerov jsme výrazně k ničemu nepustili, měli jsme výborný pohyb. Velkou radost nám udělalo, jak jsme soupeře dostávali pod velký tlak. V naší hře jsme udělali nějaké individuální chyby, ale to ke sportu patří. Kluci podali skvělý výkon, který vyšperkoval v bráně Robin. Z tohoto zápasu 3 body byli hodně důležité."