Junioři sehráli další dva extraligové duely, v prvním prohráli se Zlínem po prodloužení

13.06.2016 | Pavel Kašuba

Po týdenní pauze se v přerovské MEO Areně včera, v neděli 12. června 2016, představil juniorský tým IHC Nový Jičín. Ten jako první vyzval hodinku po pravém poledni Ďábly ze Zlína, se kterým hrál naposledy a se kterým znovu padl, tentokrát těsně 8:9 po prodloužení. Největší měrou se na tom podílel zlínský Vladimír Váňa - autor šesti branek.

9. kolo | Neděle 12.06.2016, 13:00 | MEO Aréna, Přerov

IHC Devils Zlín - IHC Nový Jičín

9:8 pp

5:4, 3:4

1. Váňa (Václavek), 5. Váňa (Gago), 10. Váňa (Gago), 10. Váňa (Gago), 17. Gago (Váňa), 22. Klauda (Sirota, Strmiska), 23. Váňa (Procházka), 27. Váňa (Gago), 45. Václavek (Gago)

Vyloučení: 1:1 (využití 0:1, oslabení 0:0)
Rozhodčí: Axman, Cik

Diváci: 52

IHC Devils Zlín: Hlaváč - Proxcházka, Váňa, Sirota - Vranec, Václavek, Marek, Klauda, Gago, Strmiska

IHC Nový Jičín: Majoroš (Palička) - Dětský, Matiaško - Flok, Heralt, Daron, Mach, Plitko

Komentář

Jako první se vedení ujali zlínští, za které se poprvé prosadil již jmenovaný Váňa. Na jeho úvodní trefu sice dokázal zareagovat Adam Flok, ovšem až do 17. minuty padly čtyři branky do sítě Nového Jičína - tři přidal Váňa, jednu pak přenechal svému dvornímu nahrávači Michalu Gagovi. Do konce první půle se však svěřenci trenérů Filipa Ohery a Kamila Gebauera vzchopili a dostali se na rozdíl pouhé jediné branky. V rámci poslední minuty se v rychlém sledu prosadili znovu Flok, Jakub Heralt a Daniel Plitko. Před změnou stran byl tedy stav 5:4.

Devils odskočili na začátku do dvoubrankového vedení zásluhou Oldřicha Klaudy a následně i do tříbrankového, které zařídil Váňa. Novojičínští se opět vrátili do hry brankami Plitka a hattrickovou trefou Floka a když po poslední brance hlavního zlínského střelce, jež následovala, dokonce díky Adamu Daronovi a Matěji Machovi vyrovnali, šlo se do prodloužení. V něm však byli úspěšnější Ďáblové, kteří v čase 44:05 rozhodli o vítězství. Autorem tohoto zlatého zásahu byl Jan Václavek.

Ohlasy

Filip Ohera (trenér IHC Nový Jičín): "Do zápasu jsme vstoupili špatně, prohrávali jsme 1:5. Ke konci prvního poločasu se nám podařilo snížit během jedné minuty na 4:5. Bohužel ve druhém poločase jsme nezachytili vstup a inkasovali jsme další branky. Kluky musím pochválit za skvělý výkon, byť nás bylo málo, tak ukázali že v sobě mají bojovnost a srdíčko. Zápas dotáhli za stavu 4:7 do prodloužení."