Juniorka má za sebou základní část, kterou uzavřela výhrou nad Přerovem

19.06.2016 | Pavel Kašuba

Pár hodin po vítězném klání s boskovickým týmem si junioři z Nového Jičína poměřili síly s přerovskými Night Birds. Ty po dobrém výkonu porazili 14:8 a konsolidovali tak své umístění v tabulce východní divize. Nejlepším hráčem novojičínského mužstva byl Jan Bartko s hattrickem gólů i asistencí, pochvalu zaslouží i tentokrát pětibodový Valíček.

12. kolo | Neděle 19.06.2016, 16:00 | Zimní stadion, Boskovice

IHC Nightbirds Přerov - IHC Nový Jičín

9:14

3:8, 6:6

8. Matuška (Spálovský), 19. Galetka, 19. Matuška (Spálovský), 23. Spálovský, 30. Galetka (Zdráhal), 32. Zdráhal, 37. Matuška, 38. Šafránek (Galetka), 40. Zdráhal - 2. Bartko, 2. Daron (Hladoník, Bartko), 3. Flok (Daron), 10. Bartko (Valíček, Heralt), 13. Bartko (Mach), 18. Flok (Valíček), 18. Heralt (Bartko), 22. Heralt (Palička), 28. Dětský (Valíček), 30. Valíček (Hladoník), 32. Heralt, 34. Hladoník (Daron, Flok), 36. Mach (Bartko)

Vyloučení: 3:3 (využití 2:3, oslabení 1:2)
Rozhodčí: Blaha, Obadal

Diváci: 30

IHC Nightbirds Přerov: Kocák - Hotěk, Šafránek, Válek - Matuška, Spálovský, Andrýsek, Galetka, Zdráhal

IHC Nový Jičín: Palička - Valíček, Bartko, Dětský - Hladoník, Heralt, Daron, Mach, Plitko, Flok

Komentář

Duel začal z pohledu IHC Nový Jičín skvěle. Ve 3. minutě už byl stav 3:0 po gólech Jana Bartka, Adama Darona a Adama Floka. O pět minut později stačily Sovičky snížit díky Janu Matuškovi, ovšem novojičínští přidali do konce prvního poločasu rovnou pět zásahů. Trojičku zkompletoval Bartko, další gól přidal Flok a poprvé se v utkání prosadili Jan Hladoník a Jakub Heralt. V 19. minutě ještě stihli Přerované v rychlém sledu ukousnout dvě branky z náskoku, o které se postaral Martin Galetka a znovu Matuška. Na přestávku se tak šlo za stavu 8:3.

Druhou půli zahájili svěřenci trenérů Gebauer - Ohera další trefou, kterou se po přihrávce brankáře Davida Paličky blýskl Heralt. Následovalo další snížení ze strany Nočního ptactva, které dirigoval dosud pouze nahrávající Adam Spálovský. Na šestibrankový rozdíl odskočil Nový Jičín krátce poté díky zářezu Petra Dětského. Scénář se posléze zopakoval - Přerov snížil díky Galetkovi na a Novojičíňané opět změnili skóre na 11:5 zásluhou velice aktivního nahrávače zmíněného v úvodu, Martina Valíčka. Závěrečná desetiminutovka nabídla opravdu vyrovnanou bitvu.

Mezi 32. a 36. minutou padly hned čtyři branky, z toho tři do sítě brankáře Radka Kocáka. Na střeleckou listinu se zapsali potřetí Heralt, podruhé Hladoník a poprvé Daniel Plitko. Chvilku po zásahu prvně jmenovaného se pak z řad protivníka prosadil Tomáš Zdráhal a byl to právě kapitán, který se ještě stihl dostat do zápisu o utkání podruhé. Posledních pár okamžiků totiž patřilo přerovským, kteří se zvedli a třemi brankami alespoň kosmeticky upravili skóre na konečný výsledek. Nový Jičín tedy definitivně skončil třetí v tabulce o dva body za Zlínem.

Ohlasy

Filip Ohera (trenér IHC Nový Jičín): "Ve druhém zápase už o moc nešlo. Měli jsme jistý postup do čtvrtfinále a Přerov hrál poslední zápas sezóny. Trochu jsme zaexperimentovali v sestavě a jsem rád, že kluci opět odehráli dobré utkání. Především jsem rád, že kluci si ten zápas užili a zvládli jej vítězně. Hlavně si udělali vysokou pohodu. Celý tým se prosadil gólově, což je hodně důležité před vrcholem sezóny. Všichni jsme rádi, že nám bylo přiděleno jeho pořadatelství a všichni uděláme maximum pro to, abychom udělali úspěch."