Nový Jičín má za sebou čtvrtfinále extraligy s Přerovem, první klání nabídlo vyrovnanou bitvu

05.06.2016 | Pavel Kašuba

V sobotu 4. června proběhl na novojičínském Zimáku čtvrtfinálový dvojzápas letošního ročníku playoff Stilmat extraligy inline hokeje proti IHC Nightbirds Přerov. Úvodní duel přinesl parádní podívanou, kterou až v samotném závěru rozhodli Ondřej Kovařčík a Jan Zahradníček.

1. kolo | Sobota 04.06.2016, 14:00 | Zimní stadion, Nový Jičín

IHC Nový Jičín - IHC Nightbirds Přerov

8:6

2:1, 1:2, 2:0, 3:3

4. Andrýsek (Zahradníček, R. Gebauer), 10. Andrýsek (O. Kovařčík, Zahradníček), 23. Zahradníček (Andrýsek, Christov), 30. Zedník (M. Chvostek), 31. R. Gebauer (Kubičík), 45. R. Gebauer (Zedník), 48. O. Kovařčík (M. Chvostek), 48. Zahradníček (technický gól) - 9. Ferenc (Galetka, Jergl), 13. Hanák (Ferenc), 21. Hanák (Pecha), 40. Ferenc (Jergl, Školoud), 41. Školoud (Jergl), 43. Školoud (Jergl)

Vyloučení: 4:6 (využití 1:1, oslabení: 0:1)
Rozhodčí: Novotný, Obadal

Diváci: 200

IHC Nový Jičín: Fendrich - Andrýsek, Zahradníček, Hruška, Kubičík - Sluštík, O. Kovařčík, M. Chvostek, R. Gebauer, Zedník, Christov

IHC Nightbirds Přerov: Machač - Ferenc - Kubal, Pecha, Hanák, Jergl, Ditrich, Školoud, Galetka

Komentář

Do Nového Jičína dorazil o prvním červnovém víkendu poslední dobou častý soupeř domácího IHC napříč všemi kategoriemi, Přerov. Ten inkasoval jako první, když domácí publikum rozradostnil Martin Andrýsek. Jeho úvodní trefu trefu sice ještě přerovští zásluhou Jakuba Ference anulovali, ovšem o necelých 20 vteřin poslal tentýž hráč Nový Jičín znovu do vedení, které vydrželo až do konce první periody.

Perioda druhá nejprve nabídla další srovnání ze strany Nightbirds, o které se tentokrát postaral Pavel Hanák. Ten samý hráč se ještě do jejího konce přičinil o tom, že se mohli hosté poprvé v zápase dostat do čela. Zhruba dvě minuty před koncem prvního poločasu se nicméně stihl za novojičínský celek prosadit asistent u prvních dvou branek a jeho kapitán Jan Zahradníček a před změnou stran tak platil vyrovnaný stav 3:3.

Třetí část nabídla pouze dvě branky a o obě se postaral domácí tým. Čtyři vteřiny před uplynutím 30. minuty se do střelecké listiny zapsal svým zásahem v přesilovce Pavel Zedník, na jehož trefu navázal o několik okamžiků později Robin Gebauer. Domácí tak před závěrečnou čtvrtinou vedli už o dvě branky. V jejím začátku ale přišlo zvolnění tempa, které hráči v červených dresech se Sovou na přední části řádně potrestali.

Nejprve se v přesilové hře prosadil již zmíněný Ferenc a poté se dvěma góly blýskl Petr Školoud. Rázem hovořilo skóre ve prospěch hostů a do konce zbývalo pouhých pět minut. K návratu do hry zavelel jako první autor doposud poslední branky, jenž ze strany překvapil brankáře povedeným průnikem. Jenže to bylo v čase 44:39. Probíhala poslední minuta a vše nasvědčovalo tomu, že si oba kluby rozdělí po bodu za remízu.

Jiný názor měl Ondřej Kovařčík, který vzal otěže utkání do svých rukou a fantastickou trefou převážil misky vah opět na stranu Nového Jičína. Hosté vzápětí odvolali brankáře, ale tento risk se jim nijak nevyplatil. Naopak v posledních vteřinách střetnutí se sám na prázdnou bránu řítil Zahradníček, kterého však sestřelil jeden z Přerovanů a tak mu byl rozhodčími přiznán technický gól, který pečetil výsledek prvního zápasu na konečných 8:6.