Mužský A-tým potvrdil postup do Final Four přes Nightbirds Přerov čtrnáctibrankovou exhibicí

05.06.2016 | Pavel Kašuba

Za rekordní návštěvy čítající rovnou třístovku lidí předvedl domácí mančaft pod taktovkou Zbyňka Kubičíka excelentní výkon, když vyprovodil Sovičky po výsledku 14:6 jednak ze svého vlastního hřiště a jednak z vyřazovací části letošního extraligového ročníku. Čtyřmi góly se na této kanonádě podílel Pavel Zedník.

2. kolo | Sobota 04.06.2016, 17:00 | Zimní stadion, Nový Jičín

IHC Nový Jičín - IHC Nightbirds Přerov

14:6

3:0, 3:1, 3:2, 5:3

3. Zedník (O. Kovařčík, Hruška), 9. Sluštík (Bartko, M. Chvostek), 12. Bartko (O. Kovařčík), 16. Zedník (Sluštík, R. Gebauer), 18. Hruška (Kubičík), 24. Zedník (Zahradníček, Christov), 26. M. Chovstek (O. Kovařčík, Kubičík), 32. Zedník (Zahradníček, Andrýsek), 36. R. Gebauer (Kubičík, Zedník), 39. Zahradníček (Bartko, Sluštík), 39. M. Chvostek (Andrýsek), 42. Zahradníček (K. Gebauer, Bartko), 44. O. Kovařčík (Andrýsek, M. Chvostek), 46. Sluštík (Zahradníček, Christov) - 24. Jergl (trestné střílení), 29. Kubal (Pecha), 35. Hanák (Jergl, Kubal), 38. Jergl (Ferenc, Hanák), 43. Kubal (Jergl, Hanák), 46. Pecha (Hanák, Kubal)

Vyloučení: 3:4 + trestné střílení pro Přerov (využití 1:1, oslabení: 0:0)
Rozhodčí: Novotný, Obadal

Diváci: 300

IHC Nový Jičín: Fendrich (K. Gebauer) - Andrýsek, Zahradníček, Hruška, Kubičík, Bartko - Sluštík, O. Kovařčík, M. Chvostek, R. Gebauer, Zedník, Christov

IHC Nightbirds Přerov: Machač - Ferenc - Kubal, Pecha, Hanák, Jergl, Ditrich, Školoud, Galetka

Komentář

Po hodinu a půl dlouhé přestávce přišlo na řadu rozuzlení vypjatého souboje, který do posledního písmene splňoval parametry hodné playoffové bitvy. Novojičínští vstoupili do odvetného klání přímo bravurně, když se v úvodní periodě prosadili hned třikrát a ani jednou neinkasovali. Postupně protlačili puk za záda Jakuba Machače, jehož od začátku trápilo drobné zranění, Pavel Zedník, Ondřej Sluštík a Jan Bartko.

V následující čtvrtině přidal prvně jmenovaný další gól a když se dvě minuty po něm prosadil i Jakub Hruška, vypadalo to s šancemi domácího mužstva více než dobře. Radost z čistého konta sebral skvělému Renému Fendrichovi, který v obou zápasech předváděl jeden spektakulární zákrok za druhým, Aleš Jergl, který využil nařízeného trestného střílení. Pětigólový náskok vrátil novojičínským o sedm vteřin později hattrickovým zásahem Zedník.

Začátek druhé půle poznamenal první gól pro Michaela Chvostka, po němž vedli domácí už 7:1. Zpátky na rozdíl pěti branek zmenšil ztrátu přerovský Pavel Kubal. Krátce na to bylo vše při starém, když už čtvrtý zářez zaznamenal útočník s číslem 23 na zádech. Do branky pak zamířil místo Fendricha Kamil Gebauer. Nočnímu ptactvu se podařilo stáhnout jeden gól zásluhou Pavla Hanáka, ovšem do konce třetí čtvrtiny se stihl prosadit Robin Gebauer.

V 38. minutě přidal svou druhou branku v utkání technicky velmi zdatný Jergl, ovšem Přerov už ztrácel po vypjatém prvním duelu síly. Důkazem toho je pasáž mezi následující minutou a minutou s pořadovým číslem 42, ve které inkasoval hned třikrát. Do zápisu se dostal dvakrát Jan Zahradníček a podruhé také Michael Chvostek. Kuriózním momentem byla nahrávka gólmana Kamila Gebauera na druhý gól Zahradníčka.

Přišla další čestná branka hostů, tentokrát z hole Kubala, na kterou však svěřenci Zbyňka Kubičíka odpověděli další dvojičkou. O tu se postarali hrdina prvního zápasu Ondřej Kovařčík se svým jmenovcem, Ondřejem Sluštíkem. Úplně poslední trefu dne a dvacátou v rámci druhého zápasu si připsal ke svému jménu novojičínský rodák ve službách Soviček, Daniel Pecha, která ovšem znamenala pouze kosmetickou úpravu na konečných 14:6.

Poznámka: autorem fotek ve fotogalerii je Marcel Schiller