Nový Jičín si poradil s Černošicemi

29.04.2017 | Filip Ardon

KLADNO - V souboji Černošic proti Novému Jičínu viděli diváci úspěšnější vstup do utkání v podání hostů, když se v 11. minutě trefil Adam Flok a poslal svůj celek do vedení. Hráči Černošic ale na úvod druhé čtvrtiny otočili skóre ve svůj prospěch, avšak nedokázali jednobrankový náskok udržet. Nový Jičín naproti tomu odskočil svému soupeři o čtyři branky, a i přes snížení Černošic si došel pro své premiérové vítězství v letošním extraligovém ročníku v poměru 6:3.

1. kolo | Sobota 29.04.2017, 12:00 | ZS Kladno

SK Černošice - IHC Nový Jičín

3:6

0:1,2:2,0:3,1:0

14. Mrňa (Loskot), 19. Malý (Černoch, Mrňa), 41. Skočovský (Malý, Loskot) – 11. Flok (Zahradníček, Ostřížek), 22. Gebauer (Flok), 22. Christov (Kovařčík), 26. Zedník (Sluštík), 28. Kubičík (Christov), 35. Flok (Sluštík)

Diváci: 15

SK Černošice: Langer (Frolík) – Mrkvička, Skočovský, Sem, Malý – Černoch, Krudenc, Růžička, Loskot, Mrňa

IHC Nový Jičín: IHC Nový Jičín: Fendrich (Kokeš) – Sluštík, Zahradníček, Hruška, Kubičík – Flok, Kovařčík, Gebauer, Ostřížek, Zedník, Christov

Komentář

Začátek zápasu dal jasně znát, že sezona teprve startuje. Oba týmy začaly ve volnějším tempu a mnoho hezkých šancí k vidění nebylo. Přesto byli o něco aktivnější hosté z Nového Jičína, kteří pobývali více v útočném pásmu a také se jako první dostali do vedení. Po Zahradníčkově střele se výborně vrhnul Langer, Adam Flok už ale dokázal přehodit ležícího brankáře domácích – 0:1.

Ve druhé čtvrtině už z obou týmů poněkud spadla veškerá nervozita a k vidění byl daleko útočnější hokej. Hned v úvodu využil přesilovou hru Pavel Mrňa, který zužitkoval přihrávku od Loskota a propálil hostujícího brankáře – 1:1. Hned nato vypálil Mrňa podruhé, ale tentokrát zasáhl jen brankovou konstrukci. Po chvíli už se ale Černošice přece jen radovaly z obratu. Robin Malý dostal puk před odkrytou klec a nezaváhal – 2:1. Soupeř však hned vzápětí zavelel k velkému obratu a zatlačil domácí hráče. Vyrovnat nejprve dokázal Robin Gebauer – 2:2. Ani ne půl minuty po něm pak poslal Nový Jičín zpátky do vedení Vít Christov, který dokázal položit Langera na led a zakončil pod horní tyč – 2:3.

Do třetí části už vstoupili lépe hráči Nového Jičína, kteří byli rozjetí po dvou rychlých brankách. Pavel Zedníkujížděl sám na branku a prudkou střelou nad beton překonal domácího gólmana – 2:4. Zakrátko se  navíc dostal do úniku ještě Zbyněk Kubičík, který po bekhendové kličce uklidil puk mezi betony brankáře – 2:5. Následně Novojičínští nedokázali využít přesilovou hru, dlouho je to ale mrzet nemuselo. Adam Klok vypálil přesně k tyči a navýšil náskok svého týmu na čtyřgólový – 2:6.

Závěrečná čtvrtina nabídla ještě poněkud vyhrocené emoce. Jeden z hostí se dostal do samostatného úniku, ale zezadu byl seknutý Mrňou a po menším konfliktu následovalo trestné střílení. Flok zkusil střelu mezi betony, jenže Langer mezírku rychle zakryl a zamítl navýšení rozdílu. Černošice poté ještě dokázaly snížit při přesilové hře, když pěknou kombinaci završil David Skočovský – 3:6. Do konce se ještě domácí pokusili o další snížení, v ofenzivě už se jim však nedařilo.

Ohlasy

Luděk Záhorský (SK Černošice): Pro nás to byl ostrý start, bez tréninku jsme naskočili do prvního zápasu a neodehráli jsme ho úplně špatně. Nedokázali jsme akorát proměňovat naše šance, což rozhodlo. Soupeř byl v tomto ohledu lepší a po zásluze si připsal vítězství.

Kamil Gebauer (IHC Nový Jičín): My jsme měli výraznou výhodu, že jsme měli více hráčů než soupeř, což bylo klíčové. Ve druhé polovině zápasu jsme měli více sil a dokázali jsme soupeři odskočit do většího rozdílu, který jsme si už dokázali pohlídat. První polovina ale byla hodně vyrovnaná a nám se tolik nedařilo.