Jičín je i po čtyřech zápasech stále stoprocentní

06.05.2017 | Michal Břuchanský

NOVÝ JIČÍN - Hráči týmu IHC Nový Jičín otevřeli další víkendový program Stilmat extraligy inline hokeje. Ve čtvrtém zápase poměřili síly s celkem IHC Roller Storm Praha. Pražané sice vedli, ale následně na hřišti dominovali již hráči domácího týmu. Ačkoliv Storm ještě nesložil zbraně a zvládl snížit na rozdíl dvou branek, Novojičínští komplikace nepřipustiti a došli si pro své čtvrté vítězství, tentokráte v poměru 9:6. (Foto: Zlatka Vostrá)

4. kolo | Sobota 06.05.2017, 13:00 | ZS Nový Jičín
 

IHC Nový Jičín - IHC Roller Storm Praha

9:6

2:1, 4:0, 1:3, 2:2

9. Chvostek (Zedník), 11. Zedník (Sluštík), 15. Christov (Gebauer), 19. Ostřížek (Bartko), 22. Heralt (Zedník), 23. Kovařčík (Zahradníček), 34. Ostrížek (Bartko), 43. Bartko (Flok), 48. Sluštík – 2. Bílek (Vráblík), 25. Klinecký (Petráš, Klindera), 26. Matějček (Bílek), 36. Bílek (Matějček), 42. Petráš, 47. Petráš (Klinecký, Klindera)

Diváci: 99

IHC Nový Jičín: Fendrich (Kokeš) – Hruška, Sluštík, Zahradníček, Bartko – Gebauer, Kovařčík, Flok, Zedník, Heralt, Chvostek, Ostřížek, Christov

IHC Roller Storm Praha: Frodl (Hauser) – Bílek, Klinecký, Dostál, Bílek – Novotný, Vrdlovec, Kverka, Matějček, Dušek, Vráblík, Klindera, Petráš.

Komentář
 
 
 

Úvod zápasu lépe vyšel Pražanům, kteří se na půdě mírného favorita dostali do vedení už na začátku druhé minuty, když Vráblík svůj únik ještě neproměnil, nicméně jeho práci dokončil dorážející Filip Bílek. Novojičínští se poté ještě chvilku hledali, ale v deváté minutě se už své první domácí trefy v sezóně dočkali. Stalo se tak po přihrávce Pavla Zedníka a bezchybnému zakončení Michaela Chvostka, na jehož blafák Frodl nedosáhl. V čase 10:40 se pak Novojičínští ujali vedení, o což se střelou z levé strany zasloužil Pavel Zedník.

Začátek druhého dějství si už domácí utéct nenechali a v patnácté minutě odskočili na rozdíl dvou branek, když Dominika Frodla v brance Pražanů tentokrát překonal Vít Christov. Na další branku si poté novojičínští fanoušci museli počkat do závěru devatenácté minuty, kdy si David Ostřižek vyměnil přihrávky s Janem Bartkem a nekompromisně zvýšil už na 4:1. Do druhé přestávky pak stihli domácí udeřit ještě dvakrát. Nejprve tak učinil Jakub Heralt, aby se následně v přečíslení prosadil také Ondřej Kovařčík.

Snížení Pražanů přišlo na svět v čase 24:56, to jinak výborně chytajícího Fendricha překonal Daniel Klinecký. O pár sekund později se hosté radovali znovu, tentokrát po asistenci Dominika Bílka a přesné střele rozjetého Martina Matějčíka – 6:3. Ve čtyřiatřicáté minutě se znovu dostali do pohody domácí, kteří se radovali z gólové trefy Davida Ostřížka.

To ale ještě nebylo ani zdaleka všechno. V čase 35:40 totiž znovu snížil na rozdíl tří gólů Dominik Bílek, na jehož zásah o malou chvíli navázal také Zdeněk Petráš a Pražané rázem ztráceli jen dva góly. Závěrečné drama však domácí hráči nepřipustili a ve 43. minutě znovu odskočili, když Flok nastartoval Jana Bartka a ten se v úniku nemýlil – 8:5. Třiaosmdesát sekund před koncem pak ještě dokázali hosté snížit zásluhou Zdeňka Petráše, ale to už bylo z jejich strany vše. O poslední branku zápasu se totiž postaral domácí Ondřej Sluštík, pro kterého nebyl žádný problém uklidit puk do Frodlem opuštěné klece.

 
 
 
Ohlasy

Kamil Gebauer (IHC Nový Jičín): Začátek se nám povedl. Rychle jsme vedli 6:1 a byli jsme jednoznačně lepší. Oni tam měli pár brejků, ale výborně chytající Fendrich je naštěstí pro nás pochytal. Od tohoto stavu jsme ale bohužel opustili od našeho systému a zbytečně jsme soupeře dostali do hry.

 
 

Pavel Wurtherle (IHC Roller Storm Praha): Myslím si, že to byl úplně vyrovnaný zápas. V první polovině jsme ale vyhořeli na nepromění šancí, když jsme jejich brankáře pomalu dostali do reprezentace. Musím ale hráče pochválit, protože to jsou hodně mladí kluci a v mužích se teprve učí. 

Statistiky
 
 
 
# hráči v poli P G A B + - +/- TM
71 Bartko Jan O 1 2 3 0 0 0 0
20 Flok Adam U 0 1 1 0 0 0 0
77 Gebauer Robin O 0 1 1 0 0 0 0
94 Heralt Jakub U 1 0 1 0 0 0 0
19 Hruška Jakub O 0 0 0 0 0 0 0
88 Christov Vít U 1 0 1 0 0 0 0
26 Chvostek Michael U 1 1 2 0 0 0 0
24 Kovařčík Ondřej U 1 0 1 0 0 0 0
81 Ostřížek David U 2 0 2 0 0 0 0
11 Sluštík Ondřej O 1 1 2 0 0 0 0
17 Zahradníček Jan O 0 1 1 0 0 0 0
83 Zedník Pavel U 1 2 3 0 0 0 0

# brankáři   Min Stř Ink Zás Prů   Úsp   A TM
30 Fendrich René   48 0 6 0 6   0   0 0

Vysvětlivky sloupců

Brankáři

# - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
Min - počet odchytaných minut
Stř - počet střel vyslaných na brankáře
Ink - počet inkasovaných gólů
Zás - počet zásahů
Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/48 )
Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )
A - asistence
TM - trestné minuty

Hráči v poli

# - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
P - post (obránce nebo útočník)
G, A, B - góly, asistence, body

Aktuální články
I přes vysokou porážku muži zakončili sezonu třetím místem

Poslední dvě utkání STILMAT POHÁRU odehráli muži na Zimním stadionu v Černošicích. V tom druhém  je čekal souboj proti...

 
Remíza s Uherským Brodem zachovala šanci na stupně vítězů

Poslední dvě utkání STILMAT POHÁRU odehráli muži na Zimním stadionu v Černošicích. V prvním z nich je čekal souboj proti...

 
Sezona vrcholí! POHÁR STILMAT o víkendu končí!

V sobotu ukončí muži letošní sezónu inlinehokeje. Odehraje se poslední hrací víkend POHÁRU STILMAT, ve kterém se uskuteční zápasy proti...

 
Muži ubojovali důležité vítězství proti Boskovicím
 
Storm dlouho vzdoroval, nakonec jsme zvítězili 10:5
 
Muži zahájí svou účast v Stilmat poháru
 
Produktivita rozhodla zápas proti Přerovu.
 
Zápas proti Olomouci nevyšel, prohráli jsme 3:5
 
Nový‌ ‌Jičín‌ ‌v‌ ‌sobotu‌ ‌vstoupí‌ ‌do‌ ‌nového‌ ‌ročníku,‌ ‌čeká‌ ‌ho‌ ‌těžká‌ ‌skupina‌ ‌TOP‌ ‌Divize‌
 
Tečka za základní částí: Hradečtí v bitvě o třetí místo předčili Nový Jičín
 
Zápasy
 


MĚSTO NOVÝ JIČÍN

největším partner klubu
RSS