10. kolo | Sobota 20.05.2017, 14:00 | Uherský Brod
 

IHC Uherský Brod - IHC Nový Jičín

5:7

0:1, 2:1, 1:3, 2:2

Branky a nahrávky: 13. Gazda (Šiller), 19. Gazda (P. Vaněk, Šiller), 35. Gazda (Mikulec), 38. Šiller (Gazda, Budil), 48. Gazda – 12. Zedník (Chvostek), 24. Zedník (Chvostek, Sluštík), 25. Chvostek (Geabuer), 27. Kovařčík (Gebauer), 36. Zedník (Gebauer, Zahradníček), 41. Chvostek (Sluštík, Zedník), 46. Sluštík (Flok)

Rozhodčí: Obadal, Šiška

IHC Uherský Brod: Chovanec – Surý, Jaroslav Vaněk, Jakub Vaněk, Šiller – Heča, Gazda, Budil, Mikulec, Neuwirth, Mrázik, Pekr, P. Vaněk, Kubiš.

IHC Nový Jičín: Kokeš (Fendrich) – Chvostek, Zedník, Ostřížek, Gebauer, Kováčik, Flok, Zahradníček, Sluštík.

Komentář
 
 
 

První čtvrtina zápasu nabídla řadu šancí, ale pouze jeden gól. Hrozili hlavně hosté, ale Chvostkův pokus v tutové šanci mířil mimo. Obrovskou příležitost poslat Jičín do vedení měl Gebauer, ale se zakončením váhal a nakonec nechal vyniknout Chovance v bráně. Čekání na gól prolomil 21 vteřin před koncem čtvrtky Pavel Zedník, který zužitkoval přečíslení tří proti jednomu.

O vedení hosty obral záhy Daniel Gazda, který předvedl krásnou individuální akci. Druhá čtvrtina byla nejvyrovnanější částí zápasu. Domácí držel vynikajícími zákroky Chovanec, dobře se vedlo i Kokešovi na druhé straně. Daniel Gazda v 19. minutě otočil vývoj zápasu, ale ještě do sirény odpověděl, také svou druhou brankou v zápase, jičínský Pavel Zedník.

Favorizovaní Novojičínští zápas zlomili po jeho polovině, když se prosadili dvakrát za sebou. Nejdříve ukázal individuální umění Michael Chvostek, po něm na 4:2 zvýšil Ondřej Kovařčík. Následovala dvě vyloučení Jičínských za sebou a domácí se mohli vrátit do zápasu, jenže přesilovky nesehráli dobře. Hra se začala kouskovat a přibývající čas hrál s Jičínem.

V 35. minutě Daniel Gazda zkompletoval hattrick a vrátil Brod na dostřel jediné branky, ale hosté ani ne za minutu opět odskočili, o což se postaral autor hattricku na druhé straně Pavel Zedník.

Nicméně Uherský Brod to ještě nezabalil a Milan Šiller na začátku poslední části snížil, jenže zbytek zápasu se odehrál v exhibičním tempu. Nejdřív Flok neproměnil tutovku, ale po něm se Michael Chvostek už prosadit dokázal. Další gól přidal Ondřej Šustík. Zápas se spíše dohrával, i když k vidění byla i řada ostrých soubojů. V samém závěru ještě domácí upravili skóre na 5:7 ze svého pohledu. Trefil se opět Daniel Gazda.

Nový Jičín zvítězil v Uherském Brodě 7:5, výraznými tvářemi zápasu byli Daniel Gazda ne jedné, a Pavel Zedník na druhé straně.

 
 
 
Ohlasy

Jan Heča (Uherský Brod): „Musím přiznat, že Jičín byl lepší. Po dvou čtvrtinách to bylo celkem vyrovnané, ale potom jsme inkasovali rychlé góly a Jičín to dotáhl."

 
 

Kamil Gebauer (Nový Jičín): „Od začátku jsme byli výrazně lepší, než Uherský Brod, ale v poslední době nás trápí proměňování šancí. Je to neskutečné, tentokrát jsme trefili čtyři nebo pět tyček. Nakonec se nám podařilo zápas zlomit. Musím klukům poděkovat."

Statistiky
 
 
 
# hráči v poli P G A B + - +/- TM   2 5 10 o t
99 Flok Adam U 0 1 1 0 0 0 0   0 0 0 0 0
77 Gebauer Robin O 0 3 3 0 0 0 2   1 0 0 0 0
26 Chvostek Michael U 2 2 4 0 0 0 0   0 0 0 0 0
24 Kovařčík Ondřej U 1 0 1 0 0 0 0   0 0 0 0 0
11 Sluštík Ondřej O 1 2 3 0 0 0 0   0 0 0 0 0
17 Zahradníček Jan O 0 1 1 0 0 0 0   0 0 0 0 0
83 Zedník Pavel U 3 1 4 0 0 0 2   1 0 0 0 0

# brankáři   Min Stř Ink Zás Prů   Úsp   A TM
1 Kokeš Tomáš   60 0 0 0 0   0   0 0

Vysvětlivky sloupců

Brankáři

# - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
Min - počet odchytaných minut
Stř - počet střel vyslaných na brankáře
Ink - počet inkasovaných gólů
Zás - počet zásahů
Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/48 )
Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )
A - asistence
TM - trestné minuty

Hráči v poli

# - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
P - post (obránce nebo útočník)
G, A, B - góly, asistence, body

Aktuální články
I přes vysokou porážku muži zakončili sezonu třetím místem

Poslední dvě utkání STILMAT POHÁRU odehráli muži na Zimním stadionu v Černošicích. V tom druhém  je čekal souboj proti...

 
Remíza s Uherským Brodem zachovala šanci na stupně vítězů

Poslední dvě utkání STILMAT POHÁRU odehráli muži na Zimním stadionu v Černošicích. V prvním z nich je čekal souboj proti...

 
Sezona vrcholí! POHÁR STILMAT o víkendu končí!

V sobotu ukončí muži letošní sezónu inlinehokeje. Odehraje se poslední hrací víkend POHÁRU STILMAT, ve kterém se uskuteční zápasy proti...

 
Muži ubojovali důležité vítězství proti Boskovicím
 
Storm dlouho vzdoroval, nakonec jsme zvítězili 10:5
 
Muži zahájí svou účast v Stilmat poháru
 
Produktivita rozhodla zápas proti Přerovu.
 
Zápas proti Olomouci nevyšel, prohráli jsme 3:5
 
Nový‌ ‌Jičín‌ ‌v‌ ‌sobotu‌ ‌vstoupí‌ ‌do‌ ‌nového‌ ‌ročníku,‌ ‌čeká‌ ‌ho‌ ‌těžká‌ ‌skupina‌ ‌TOP‌ ‌Divize‌
 
Tečka za základní částí: Hradečtí v bitvě o třetí místo předčili Nový Jičín
 
Zápasy
 


MĚSTO NOVÝ JIČÍN

největším partner klubu
RSS