Junioři zahájili extraligu vítězně, z Boskovic vezou výhru 8:5

26.04.2015 | Zbyněk Kubičík

Historicky první utkání juniorské kategorie klubu přineslo vítězství 8:5 a odehrálo se na ploše zimního stadiónu v Boskovicích. Utkání ze začátku bylo jasnou záležitostí hostů z Nového Jičína, poté se o slovo přihlásili domácí Boskovice, které stáhli výsledek až narozdíl dvou branek. V závěru Nový Jičín výsledek pojistil brankou Kovařčíka.

1. kolo | Neděle 26.04.2015, 10:00 | ZS Boskovice

HC Boskovice - IHC Nový Jičín

5:8

3:6, 2:2

Branky: 15:06 Chroust (Šmíd), 16:47 Sekanina (Kuncek), 19:54 Hasoň (Chroust, Šmíd), 32:44 Sekanina (Čada, Šmíd), 37:56 Sekanina (Čada) - 04:52 Kovařčík (Mach, Zahradníček), 06:16 Palička (Christov), 09:04 Janiczek (Christov), 09:34 Pecha (Kaukič), 11:49 Mach (Christov, Kovařčík), 13:36 Kaukič (Palička, Pecha), 24:02 Christov (Janiczek), 38:35 Kovařčík Rozhodčí: Klein - Lerch Vyloučení: 1:2 Využití: 1:0

Diváci: 30

HC Boskovice: Nečas (Külzer J.) - Külzer N, Kuncek - Sekanina, Šmíd, Chroust, Hasoň, Čada

IHC Nový Jičín: Fendrich (Majoroš) - Christov, Janiczek, Zahradníček, Kaukič, Dětský - Kovařčík, Mach, Pecha, Palička, Plitko, Heralt

Komentář

Tradiční soupeř pro seniorský tým s velkou historii in-line hokeje byl od konce první poloviny utkání velmi těžkým soupeřem. Novém Jičínu velmi pomohl vybudovaný náskok 6:0 během devíti minut první poloviny, když se mezi 5. a 14. minutou trefili postupně Kovařčík, Palička, Janiczek, Pecha, Mach a Kaukič. Po vstřelení šesté branky přišlo na řadu stíhání skóre domácími, když jim hráči Nového Jičína chybami v obranné fázi darovali dvě branky, k tomu navrh přidali dvě vyloučení a přesilovku 4 na 2, kterou se Boskovice šest vteřin před přestávkou využili. Po přestávce hráči Nového Jičína začali hru přizpůsobovat výsledku a snažili se držet puk déle na svých holích, což podpořil ve 25. minutě gól Christova na 7:3. Od tohoto okamžiku Nový Jičín držel dostatečný náskok a dost času i kotouč, kapkou nejistoty bylo snížení Boskovic během 33. a 38. minuty na rozdíl dvou branek, stav 7:5. Následující střídání začali Boskovice tlakem, kterému juniorská obrana odolávala, navíc když Kovařčík obral o puk obránce Boskovic a řítil se na branku domácích, tak se podařilo rozhodnout a vnést klid pro zbývající vteřny. Konečný výsledek 8:5 je vzhledem k nástupu Nového Jičína do utkání zaslouženým, Boskovice byli velmi kvalitním soupeřem a podíleli se na velmi kvalitním utkání, které otevřelo sezónu extraligových juniorů.

Ohlasy

Petr Šebek (Boskovice): Kvalita utkání byla výborná, jsem rád, že kluci viděli, že i přes ztrátu 0:6 se dá s utkáním něco udělat. Za hodinu nás čeká Přerov, připravíme se na ně.

Zbyněk Kubičík (Nový Jičín): Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, kdy se nám podařilo soupeři odskočit, poté jsme se nechali až hokejově unášet dopředu a dovolili jsme soupeři snížit díky vlasní hlouposti a faulům. Pomohla nám přestávka, kdy jsme se uklidnili a hráli více na puku a drželi jej. Kluci zaslouží pochvalu za přístup jeden vedle druhého.