Junioři potřebovali k výhře nad Přerovem nájezdy a berou 2 body

10.05.2015 | Zbyněk Kubičík

Nedělní program na zimním stadióně v Novém Jičíně obstaralo juniorské střetnutí Nového Jičína s IHC Nigth Birds Přerov, který dosud v soutěži nezískal ani bod. První bod si Přerov připsal právě s Novým Jičínem, kdy mu k tomu dopomohl velký obrat v závěrečné desetiminutovce srovnáním skóre ze 3:6.

3. kolo | Neděle 10.05.2015, 10:00 | ZS Nový Jičín

IHC Nový Jičín - IHC Nightbirds Přerov

7:6 sn

4:2, 2:4

00:43 Christov (Kovařčík, Zahradníček), 11:16 Adolf (zahradníček, Christov), 13:29 Bartko (Christov, Kovařčík), 18:17 Plitko (Janiczek),  27:44 Kaukič (Janiczek), 30:57 Adolf (Pecha), 45:00 Kaukič - 05:37 Plášek (Zdráhal), 19:55 Ministr (Matuška, Smolka), 27:03 Plášek (Ministr), 34:06 Plášek (Indrák, Novák), 36:21 Ministr, 39:00 Novák (Ministr, Indrák)

Vyloučení: 1:3, využití 1:1
Rozhodčí Obadal, Šiška

Diváci: 70

IHC Nový Jičín: Majoroš (nájezdy Fendrich) - Zahradníček, Adolf, Janiczek, Kaukič, Dětský, Bartko - Kovařčík, Christov, Pecha, Plitko, Mach, Heralt, Daron

IHC Nightbirds Přerov: Kašpárek - Plášek, Novák, Ministr, Bochňák, Indrák, Matuška, Smolka, Zdráhal

Komentář

Utkání se vyvíjelo od úvodní minuty dle ideálního scénáře pro novojičínské, když se v úvodní minutě prosadil Christov. Přerovský tým složený z mladých hráčů a velmi talentovaného Karla Pláška mladšího srovnal v o 5 minut později, toto byla na dlouho jediná aktivita a úspěch Přerova, protože domáci se dostali do trháku pomocí tří branek Adolfa, Bartka a Plitka, 4:1 pro domácí v čase 18:17. V závěru poločasu dostal soupeř výhodu přesilové hry a trestal 5 vteřin před koncem.

Do druhé poloviny vstoupil Nový Jičín v sestavě s mladšími hráči, kteří dostali prostor se dostat více do hry, což přinášelo 15 minut úspěch díky trefám Kaukiče a Adolfa, 9 minut do konce, 6:3. Naději Přerova vykřesal nejšikovnější hráč Plášek a poslal v 35. minutě svůj tým do kontaktu, 6:4. Ještě více začalo být domácím horko trefě Ministra v 37. minutě. Minutu před koncem byl obrat dokonán vynikající střelou hostující Nováka.

O osudu utkání rozhodovaly nájezdy, které v poměru 3:2 vybojovali domácí díky rozhodující trefě Kaukiče. Trenér domácích na nájezdy vyměnil brankáře a Fendrich svému týmu pomohl k bonusovému bodu.

Nový Jičín měl po prvním utkání o čem přemýšlet, protože ztráta bodu byla velmi zbytečná a do odpoledního utkání s Uherským Brodem znamenala nemalou výstrahu, za pozornost určitě stojí obrat Přerova a výkon Karla Pláška mladšího, který ve svém věku Nový Jičín velmi potrápil.

Ohlasy

Kamil Gebauer (Nový Jičín): Do utkání jsme vstoupili dobře, s první polovinou jsme spokojeni, ve druhé jsme hru stáhli, abychom na utkání mužů doplnili naše starší hráče. Bohužel 10 minut před koncem si kluci asi začali myslet, že je utkání naše a přístup byl poté velmi špatný. Je dobře, že jsme zvládli nájezdy, chybou zůstává přístup. Musíme se poučit do odpoledního utkání.